fanynek

Dá se přes kabel HDMI nahrávat na DVD recorder?

Nejlepší odpověď
Losos

Zceal jistě ano. Pokud DVD rekordér a Tv podporují HDMI a můžete tudíž TV s rekordérem HDMI kabelem propojit, nahradí tak více jak plnohodnotně zastaralý SCART a vy můžete naplno využívat všech funkcí rekordéru. Tedy i nahrávání :)

Další odpovědi
anonym

jen doplním, že z dnešního pohledu a stavu technologií je dvd recorder uz takrka nepotrebne a prekonane zarizeni. Duvod je jednoduchy, televizni signal je vysilan digitalne v komprimovanem formatu, neni tedy duvod jej dekomprimovat a dvd rekorderem znovu komprimovat (dochazi zbytecne ke dvoji ztrate kvality obrazu. Tento neefektivni postup je pak paradoxně i nákladnější než ten který se přímo nabízí). Efektivnější i levnější je ukládat komprimovaný datový proud beze změn, tak jak je přijat z pozemního vysílání rovnou do souboru na paměťovém zařízení.

Vetsina novych televizoru nebo set top boxu pro prijem digitalniho televizniho vysilani DVB-T umoznuji jednoduse pripojit USB pamet („flashku“) nebo pametovou kartu a nahravat primo na ni do souboru, ktery pak muzete snadno v danem zarizeni nebo kdekoliv jinde prehrat a take jej eventualne i vypalit na dvd pomoci pocitace …

led

Nahrávať na DVD cez HDMI je úplne zbytočné.DVD rozlíšenie je polovica HDMI.
Ak chcete používať rozlíšenie HDMI musíte nahrávať na Blue ray.
citujem:
Technicky vzato na DVD je obraz uložen jako série snímků s rozlišením 720×576 bodů ve standardu PAL, resp. 720×480 bodů ve standardu NTSC, avšak na Blu-ray mohou být jednotlivé snímky filmu uloženy buď v rozlišení 1280×720 bodů nebo 1920×1080 bodů, standardy PAL a NTSC už zde nefigurují. Tyto video módy se označují jako 720p a 1080i/p (interlace / progressive)
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Blu-ray

tom004

Podle mého,HDMI na tv přijímači slouží pouze ke vstupu signálu z externích zařízení a není tedy možno pomocí něj nahrávat na periferní zařízení.Naopak USB slouží jak pro nahrávání,tak i pro přehrávání z ext. zařízení.Nahrávání na flešky a různé karty (SD,MMC ap.),taky není to pravé ořechové (rychlost,kapa­cita(1GB = cca 25 min.záznamu)­.Používám přenosný HDD 120GB a všechno funguje bez problémů.Disk s nahranými filmy,fotogra­fiemi,prezenta­cemi atd.,snadno použiji jinde.A je pravda,že přístroje jako WCR,DVD a jiné začínají spíše zabírat místo.