barusee

Dá se přenést aids kousnutím do krve od člověka? Resp. jaká je pravděpodobnost přenesení.

Nejlepší odpověď
ReHu

Teoreticky dá. Přenos může být z oděrky v ústech nebo ze slin do krve. Nejsem si jistá, jestli je přenos možný i slinami.

Další odpovědi
tom004

Jestli je osoba,kterou kousnete HIV pozitivní,tak je to vysoce pravděpodobné.

Hlada

Tipuju, že u zdravého člověka bude pravděpodobnost minimální. Mnoho lidí ale má paradontózu, zánět, krvácení dásní a tudy může virus proniknout snadno.