leader

Dá se přežít v dodávce při minus 3 stupních?

Chci se odstěhovat na místo, kde je 2 měsíce v roce teplota pod nulou. Když si koupím dodávku bez topení, existuje něco jako termooblečení/spa­cák, který by mě zahřál, nebo bych musel na ty 2 měsíce někam do hotelu? Ptám se teoreticky, nechci tu řešit věci jako voda, elektřina, bezpečí… stejně jsem celý den pryč a do dodávky bych se chodil jenom vyspat :) Díky

Nejlepší odpověď
palmal

Pokud by ta dodávka byla čistě jen na přespání a ne k provozu, tak se to dá řešit např. i takhle:

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/259114-svycar-si-topi-v-aute-kamny-na-drevo.html

nebo to zkusit zevnitř aspoň zateplit vatou nebo polystyrénem.

Další odpovědi
Kepler

Jo, vhodný spacák, třeba do –20 st., teplého kulicha, případně i rukavice a bude to v pohodě.

terry

Už jsem spala venku ve spacáku pod širákem při teplotě pod nulou. Je potřeba dobrá karimatka. Nejlépe ta nafukovací. Skvěle izoluje a je pohodlná.
Spaní v pohodě, víc vadí převlékání apod. v té zimě.

Drap

Tři stupně neni žádná zima. Ve spacáku při běžném oblečení se to dá bez problémů zvládnout.

Danina65

Když se dá přežít v –20 pod mostem…Ale osobně jsem spala víkend pod širákem (pod plachtou) při teplotách kolem nuly a šlo to.

zelí

Žádné běžné oblečení/spacák tě nezahřeje. Pracuje to na principu izolace.