bolak

Dá se poznat nejedlá houba i podle čuchu?

Když najdu v lese neznámou houbu, dá se po čuchu poznat jestli je jedlá? Případně nějak jinak jednoduše, aniž bych musel znát všech osum triliónů druhů?

Nejlepší odpověď
quentos

tak to bohužel, leckteré nejedlé, ba i jedovaté houby nejen pěkněš voní, ale dokonce i dobře chutnají :{/> jinak by ser jimi tolik lidí každoročnšě netrávilo…
Doplňuji:
hm, pěkný překlepy :{D> sorráč

Další odpovědi
anonym

Nedá…
😉
Ale nemusíš znát …„všech osum triliónů druhů“… – stačí, když nebudeš sbírat to, co neznáš…
😉
Díky tomu snad nikdy neodcházím z lesa s prázdnou – posbírám to, co jiní neznají…
😁
Co třeba toto?
http://img4.raj­ce.idnes.cz/d0408/10­/10377/10377979_c02a3c72­6e93906e29d9128d52a76290­/images/s01.jpg?ver=0
http://img4.raj­ce.idnes.cz/d0408/10­/10377/10377979_c02a3c72­6e93906e29d9128d52a76290­/images/s02.jpg?ver=0

www

Dá, ale jen některé druhy, namátkou pečárka (žampión) zápašná, holubinka smrdutá, dospělá hadovka ap.
Zkušenost
Doplňuji:
U většiny hub je ale vůně pouze jedním z mnoha dalších a nutných rozlišovacích zna­ků.

www

Mowla: tu tvoji houbu znám já, je to šiškovec černý ! 🙂
Ale kvalita nic moc, v nouzi ale dobrá 😁

anonym

Já ji mám rád – pokud jsou plodnice mladé, jsou OK…
A protože je tužší, výtečně se hodí třeba do houbového guláše nebo držťkovky.
😉