Marik10

Dá se pomocí terorismu zvítězit?

Nejlepší odpověď
Kepler

Takový terorismus jaký známe dnes, může jen hodně uškodit, ale šance na vítězství nemá. V dějinách se už ale mnohokrát opakoval terorismus povýšený na vládní politiku – vyvražďování vlastních obyvatel z politických a rasových důvodů. Koncentráky v Německu, JAR, gulagy v Rusku, Rudí Khmerové, příkladů by se našlo hodně. Jak dnes víme, všechno se zhroutilo. Takže zvítězit dlouhodobě – v žádném případě.

Další odpovědi
Cenobita

Dle mého názoru ano dá, ale jen krátkodobě. Z krátkodobého hlediska jsou některé bitvy vítězné. Dlouhodobě však ne, protože z dlouhodobého hlediska je to prohraná válka.

quentos: Ano hlásit se to musí, to říkala už stará Kelišová, „že by to práskla“.

quentos

To je otázka na nahlášení. Vy chcete pomáhat terorismu zvítězit? Nebo jen chybí čárka nad í?

Cenobita, to se ti to kecá, když sis přečet už opravenou verzi.

Alesh

Co to je za paranoickou otázku? Samozřejmě, že to nelze. Ale po přečtení větší části internetových diskusí nepochybně řada lidí může podlehnout určité iluzi, třeba té, že je to možné. 😉

hapiky

Terorismus, fašismus, socialismus…je diktát, který násilně prosazují omezené mozky, kterým by jinak většina ve svobodné společnosti zakroutila krkem. Musí proto používat k dosažení svých cílů násilí, které milují mnohdy více než účel, jehož jménem se zaštitují. V podstatě je to touha vnucovat jiným svoji vůli s toužebnou touhou vládnout a rozhodovat o všem za každou cenu. Někdy to bohužel trvá delší dobu, než jim někdo zakroutí krkem.