Yggdrasil.

Dá se podle vás nějak odnaučit majetnické chování?

Nemyslím úplně – to by asi nešlo. Ale aby člověk tak moc nežárlil na kohokoliv, s kým daná osoba/osoby klidně jen mluví.

Nejlepší odpověď
anonym

V zásadě se žárlivost „odnaučit“ nedá…
Člověk se může naučit její příznaky do jisté míry ovládat, ale jen příznaky.
Pak existuje ´chorobná žárlivost´ pramenící zejména z nízkého (o)hodnocení sebe sama, z nízkého sebevědomí, malé sebeúcty – ta lze léčit – odstraněním této příčiny. Ale jednak je taková změna osobnosti obtížná a jednak její nejdůležitější součástí je, že si dotyčná/ý musí tento stav uvědomit a přiznat.
___
Osobně radím – rychle od žárlivce pryč.
😉

Další odpovědi
Alesh

Nedá, to je v povaze. Když je někdo žárlivý magor, tak byl, je a bude. Je potřeba s tím bojovat, jinak to dopadne nejspíš špatně.

petra15

Jelikoz tu danou osobu nevlastnís…není to vec a nedá se vlastnit – tak snad jedine pozdvizením své osobnosti…nový úces, oblecení…

huxa

Jestli neměla na mysli majetnické chování, nýbrž žárlivost-s mojí starou jsme to elegantně vyřešili, víceméně jsme teď ve volném vztahu, není to „moje holka“, pouze „moje kamarádka“ a víceméně to velmi dobře funguje.

mosoj

Nevíš proč by jsi to dělala, když tě k tomu celá společnost přímo nutí !!!!
Dnes je to otázkou bytí a nebytí !!! Nebudeš mít majetek nechají tě zhebnout na úkor těch co majetek shromažďují.
Ti kdo tvrdí opak to nemyslí upřímně a faleš z toho jenom fičí.

lota

Bojím se, že nedá.