Miri272

Dá se platit kartou Visa v německu v potravinách?

Jedu do Německa a potřebovala bych vědet jestli se dá platit v potravinách kartou visa nebo je lepší mastercard?

Nejlepší odpověď
anonym

Z mé zkušenosti:Žádný Lidl,Aldi ani Penny nepřijal žádnou platební kartu jakou uvádíte.Platili jsme kartou bez problému v obchodním domě s oblečením,par­fumerii.Do potravin se raději vydejte s eurama v kešeni.

Další odpovědi
anonym

VISA A MasterCard jsou pouze společnosti, nemá to nic společného s platbou. Jestliže obchodník bere kartu je úplně jedno jakou kartou platíš.
Jediné co by mohlo mít na platbu vliv je zda je karta embosovaná či ne. Embosovaná karta-s reliéfem (jméno a číslo karty je vystouplé). V zemích, kde nejsou rozšířené elektronické terminály, ale berou karty přes imprinter-mechanický, zaplatíš pouze tou embosovanou kartou.
V případě Německa ale netřeba hledat problém.