Katusa

Dá se platit kartou od České spořitelny VISA v zahraničí? Konkrétně v Rakousku, Slovinsku a Chorvatsku?

Není potřeba před tím něco odkliknout na internetu, zajít na banku nebo tak???

Nejlepší odpověď
anonym

V zásadě ma Sandy pravdu až na to, že není rozhodující banka, ale druh karty. Bank může být třeba přes 100, ale rozšířených karetních společností cca 5–7. Proto je důležité co má obchodník na dveřích nebo výloze. Např. u benzinovky bývá: Akceptujeme tyto karty a teď jsou tam pod sebou příslušná loga.
A nyní k věci – VISA je vcelku běžná, já jí platil v Rakousku, dcera v Anglii a jinde v EU. Jediný problém měla v Bulharsku, kde obchodníci odmítali jakékoliv karty, kvůli poplatku 3% od bank a výhradně vyžadovali platbu cash, buď místní měnu a maximálně Eura, ovšem v nevýhodném kurzu. Takže všichni turisté běhali do směnáren a houfně měnili za Leva.
Jinak Slovinsko je členem EU a Chorvatsko má významný příjem z cestovního ruchu, takže karty berou. Ale ne každý drobný prodejce má příslušný terminál, není zrovna levný.

Další odpovědi
Sandy

Máte-li embosovanou platební kartu, neměl by to být problém. Poznáte ji tak, že má veškeré údaje (jméno držitele, číslo karty atd.) plasticky vyraženy – písmo tedy z karty „vystupuje". Má větší uplatnění než elektronická. V dnešní době je embosovaných většina platebních karet, s velkou pravděpodobností ji máte taky. Jestli si přece jen s placením v zahraničí nejste jista, zeptejte se ve svojí bance nebo se zkuste podívat na její internetové stránky.

tola

mám visa partner od čs a platim s ní všude kde lze (lepší kurz) ovšem nová skušenost z lázní v Erdingu(Německo) při platbě kartou(cca80€)po­platek 3€, čekám, že se tato novinka bude šířit dál