Skinn3r

Dá se pít tato kyselina citronová ?

http://www.in­chema.cz/shop/?1,­kyselina-citronova-%281-kg%29

I kdyz je na ni vystraha drazdivá tak presto se normalne pouziva do jidel a pití takze nebezpecna nebude ?
Doplňuji:
http://www.pi­li.cz/detail.as­px?typ=19&kat­c=941427

Nejlepší odpověď
Pájo

Z té, co je v prvním odkazu, snad NECHCETE vařit nebo ji PÍT?!!

K tomu je vhodná pouze kyselina citronová v potravinářské kvalitě! TA Z DRUHÉHO ODKAZU JE, ZDÁ SE, OK.
Symbol dráždivé Xi znamená,že nemá vlastnosti žíraviny, ale při přímém dlouhodobém nebo opakovaném styku s kůží nebo sliznicí může vyvolat zánět.

http://www.la­bo.cz/mft/che­mikalie_neb.htm

Další odpovědi
mosoj

V pohodě ji používejte a klidně ji přidávejte do nápojů, pokud Vám to bude vyhovovat. Na trhu není v jiné kvalitě než jako potravinářská dle ČSN, E 330 nebo dokonce v lékopisné čistotě BP.
Žě by vám nějak ublížila je nesmysl. Je to biologicky odbouratelná kyselina která se přidává jako konzervant do kdečeho. Co se dráždivosti týká je na tom lépe než ocet.
Největší nesmysl který jsem viděl je že nesmí přijít do styku s potravinami. Vždyď se do nich přidává!! Také pověsti o výbušnosti prachu jsou nesmysl. Zde si to někdo plete s cukrem nebo moukou.
Bezpečnostní předpisy pro provoz jsem osobně vypracovával a schvaloval to inspektorát bezpečnosti práce a hygiena.
Pokud se chce někdo přít, tak prosím, ale věřte že jsem
celý život pracoval v provozu který kyselinu citronovou vyráběl, nejdříve jako provozní chemik, později jako řídící pracovník a technolog.

fcoop

Když tě už obtěžuje tvůj vodní kámen,do toho.
Nezapomeň na gumové rukavice,až si budeš míchat svůj drink,vtipálku.

defol98

nazdravi,ale bacha kurva zdravi skodlive