JájsemRaibek

Dá se někde zjistit, který rok je totožný s tím, který je nyní?

Existuje nějaký výpočet na určení roku?
Je možné někde bez složitého vyhledávání zjistit, který rok je totožný s rokem, který právě je?
Nyní je rok 2013, je nepřestupný a začal v úterý. Který rok byl rovněž nepřestupný a začínal v úterý?

Odpovědi
Dochy

Pokud nechceš prohledávat kalendáře, pak počítat. Přestupné roky jsou známé, takže vzít jeden rok známej a pak postupovat s tím, že každý další rok je posunutý o 1 či přestupný o 2 dny

Funna

FOX.IK

Na pocitaci na hodinach..jsou tma i roky