Kric.ouwner

Dá se někde nechat vyvrtat něco co potřebuji .

jde o to že si dělám v garáži regály z železných tyčí na šířku zdi , ale nechtělo se mi to svařovat hlavně kůli tomu že to neumím tak jsem to chtěl sešroubovat , ale je tam třeba vyvrtat kolem 50 děr už jsem vyvrtal tak 15–20 ale oddělal jsem přitom dva nové vrtáky a teď už trvá odvrtání jedné díry tak 5 minuta to je vážně šílený , tak jsem přemýšlel jestli je možné zajít někam kde by mi to navrtaly jak potřebuji jelikož vím kde ty díry mají být , moc Dík za dobré rady 😉…

Nejlepší odpověď
Sůwa

Možná by stačilo jen opatřit kvalitnější vrtáky, dost dobré jsou označeny jako kobaltové. Značky doporučuji Joran, nebo Irwin. Je lépe nejdřív navrtat slabším vrtákem a pak zvětšit na požadovný průměr. Určitě je to snazší než to železo někam přesunovat. Fakt o tom něco vím.

Další odpovědi
Drap

Zvládne to lehce každý zámečník.

gepik

A taky každý zámečník vám ty tupé vrtáky nabrousí.

honza19hk

vrták se dá přebrousit pokud si tho neoddělal úplně. a jinak nevím jakou vrtačkou si to vrtal ale doporučuji sloupovku,v každé větší zámečnické dílně ji mají. a jinak díry se dají dělat i elektrodovou svářečkou.např 200A a 2 elektrodu.A díra je na světě ani nemrkneš.
Ale zeptej se u nějakého zámečníka,pokud je solidní určitě ti to za nějakou malou úplatu vyvrtá.otázka je jestli se to nevyplatí svařit.A jinak před vrtáním díry naměřit a odůlčikovat.