Sekenenre

Dá se někde najít chemická kalkulačka? Abych zadal vzorec (AgNO3 +NaOH) a vyjel mi výsledek?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ne na logiku myšlení ještě nikdo kalkulačku nenapsal. Doporučuji více proniknout do tajů chemických rovnic.

Další odpovědi
SeptikB

Chemické rovnice se nedají spočítat. Prvky reagují podle toho, jaké sloučeniny se zrovna účastní (včetně katalyzátorů, které nejsou ve výsledku, ani v zadání, přesto bez nich reakce neproběhne). I když opomineme všechny podmínky okolí jako tlak, teplota, skupenství apod., je proces chemických reakcí tak složitý, že je lepší se naučit obecné typy reakcí, a ty potom aplikovat na konkrétní rovnice. Maximálně by někdo mohl udělat program, kde zadá všechny známé rovnice, a ty bys to jen vyhledal zadáním sloučenin… Ale nemyslím si, že to někdo udělá, už proto, že skoro všechno je to na netu.