peterd108

Dá se někde na internetu zjistit historii mého domu? Asi ještě před 50ti lety to byla jednotřidka na vesnici.

Nejlepší odpověď
annas

Zkusila bych napsat na obecní úřad obce. Když v domě byla škola, mohl by být záznam v místní kronice. Záleží také na tom, zda se dům „proslavil“ jen tím, že v něm byla škola, nebo něčím jiným…

Další odpovědi
fcoop

Má ta obec inter. stránky......­.............­............?
Pokud ne,tak si dojít na obecní úřad,nebo „vlítnout“ na pamětníky.A v hos­podě se dovíš snad všechno.

mosoj

Můj otec byl venkovský učitel a celé své mládí jsem v takovýchto školách bydlel.
Na internetu težko. Zdigitalizován je pouze Státní archiv v Třeboni, který zahrnuje pouze jihočeský kraj. Navíc 50 let se kronika skladuje na příslušném Obecním úřadě a teprve potom se předává do archivu.
Kroniku na venkově právě většinou psávali učitelé, ale nakonec to je jedno. Určitě tam zmínka o škole bude. Tehdy si toho lidé velice vážili.

Sta67

V archivu stavebního odboru městského úřadu, s dokladem, který dokládá tvůj právný zájem (vlastnictví apod.).