bolak

Dá se nějakým vyšetřením plic odhadnout, jak dlouho človkěk vydrží bez vzduchu? Když zadrží dech, třeba pod vodou…

Nejlepší odpověď
zzzzz

spirometrie

Další odpovědi
Drap

Třeba u sportovců se občas měří kapacita plic.Odhad však může být spíše teoretický, protože každý dokáže s tím vzduchen jinak hospodařit.

anonym

Ano. Jsou taková legrační vyšetření. To Tě na plicním zavřou do kabinky a dají Ti na nos kramlík. Potom Ti pouštějí do náustku vzduch a Ty můžeš dýchat (počet nádechů a výdechů Ti sdělí sestra do sluchátek), jen když Ti to sestra dovolí. Zjišťuje se tak kapacita plic a procento jejich výkonnosti.

Děda Louda

Nejlépe se to zjistí při pitvě.

Michal Kole

Nebo kolik vydýcháš vzudchu při zátěži – na rotopedu

Sůwa

Já tedy na spirometrii nevidím nic moc legračního. Kdo o tom hodně málo ví, neměl by raději odpovídat. Ono většinou nejde o potápění…