bolak

Dá se nějak zjistit, jak a kdy vznikly jména jednotlivých ulic a jak se jmenovaly dříve?

Existuje na netu nějaká časová mapa nebo něco podobného?

Odpovědi
Drap

Na netu zřejmě ne, ale daslo by se to zjistit v příslušných obecních kronikách, popřípadě ve starých katastrálních mapách příslušné obce.

WeeBear

Mohlo by to jít na katastru nemovitostí, ale spíše bych se poptala přímo na úřadech, než to hledala na netu..

planetka04

Na wikipedii jsem našla třeba České Budějovice http://cs.wiki­pedia.org/wiki/His­torick%C3%A9_n%C3­%A1zvy_ulic_a_n%C3%A­1m%C4%9Bst%C3%AD_%C4%8Ces­k%C3%BDch_Bud%C4%9Bjo­vic