huxa

Dá se nějak získat cit pro grafiku a věci s ní související?

Např. při tvorbě webovek nedokážu rozvrhnout barvy, umístění textu, nedejbože aby po mě chtěl někdo nakreslit obrázek :)

Odpovědi
led

Cit pre grafiku, ako aj inú tvorivú činnosť, či remeslo, musí mať človek v sebe. K tomu treba aj znalosti, teóriu aj prax.
Človek bez citu síce môže byť dobrý remeselník, ale bez citu ostane len remeselník, bez ohľadu, či ide o človeka pracujúceho rukami, hlavou, alebo hoci aj celým telom (tanečník). „Remeselný“ cit aj pre grafiku a veci s ňou suvisiacich, možno získať neustálym cvičením, kreslením, maľovaním, kopírovaním umeleckých diel.

Shizuka

Tak to nevím jen můžu poradit třeba se hodně dívat
na blog.cz na nějaké ty grafické blogy nebo hledat různé barvy jako
například https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&si­te=imghp&tbm=is­ch&source=hp&biw=1­280&bih=866&q=a­wesome+colors&oq=a­wesome+colors&gs_l=im­g.3..0i19l2.1529­.7920.0.8278.24­.14.6.4.3.0.55­.657.14.14.0.­..0.0...1ac.1­.14.img.FM1iIm­VmdSA#hl=cs&si­te=imghp&tbm=is­ch&q=awesome+co­lors+palette&spe­ll=1&sa=X&ei=AD2a­UbbdI8HKObmGgKgB&ved=0­CFAQvwUoAA&bav=on­.2,or.r_cp.r_qf­.&bvm=bv.46751780,d­.ZWU&fp=4425638c7302c46e­&biw=1280&bih=866

led

Ak neviete sám vymyslieť kombináciu farieb, umietnenie textu, pozerajte webové stránky a vyberte si námet z nich.
Dôležité je, uvedomiť si, či chcete dať na prvé miesto farbu, efekty, alebo text, ďalej pre akú cieľovú skupinu stránku robíte.