Zdenda-Muf

Dá se nějak spočítat z datumu jaký to byl tenkrát den? Pro pochopení: 31.3.1990 = sobota. Chci znát postup, ne aplikaci

Nejlepší odpověď
NotFound

Není to snadné používá se tvz Zellerův algoritmus. Viz odkaz.

Zdroj: http://class.ped­f.cuni.cz/New­SUMA/FileDownlo­ad.aspx?FileID=64

Další odpovědi
suaeda

přidám malou trošku z excelu. Pokud někdo bude chtít využít. Stačí vzorec
=DENTÝDNE(A1)
kde buňka A1 bude datum formátu „31.3.1990“
ve výsledné buňce (kde je vzorec) upravit její formát
FORMÁT BUŇKY – VLASTNÍ a zadat „DDD“
výsledek je „so“
Možná chyba v zobrazení se může stát pokud nebudete mít nainstalovány doplňky – NÁSTROJE – DOPLŇKY – ANALYTICKÉ NÁSTROJE.
Kalendáře v excelu jakékoliv opravdu za to stojí a jsou napořád. Stačí jen změnit rok.

Hlada

Napadlo mě vzít za referenční nějaké datum, které přichází na neděli, spočítat počet dní k žádanému a vydělit sedmi se zbytkem. Zbytek by určoval pořadí dne v týdnu od pondělí nebo od neděle.

mosoj

NotFound: Dávám pět palců !

Katusa

Jsou na to tabulky ve kterých se to snadno najde (kniha Rukověť křesťanské chronologie)