bolak

Dá se nějak převíst URL adresa – text, na URL adresu – číslo?

Jako když se pingujete na nějaký server, tak na podobné číslo převést i adresu třeba téhle otázky > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prisudek-jmenny-se-sponou

Odpovědi
anonym

Jo ty myslíš IP adresu :D Nelze, protože kdyby IP měla mít každá stránka tak Google a Facebook by měl IPv4 jen pro sebe. Proto je IP vázaná na 1 webhosting.

cochee

Poopravím poslední větu l564, neboť každý z nás je klientem sítě internet, tudíž musíme mít IP adresu, přestože se nás webhosting netýká. Ale pokud se jedná o server poskytující webovou službu, opravdu IP se týká pouze první části URL adresy, například www.odpovedi.cz mají IP 88.86.109.244 a tak například http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-nejak-previst-url-adresa-text-na-url-adresu-cislo by se dalo přepsat jako 88.86.109.244/o­tazky/da-se-nejak-previst-url-adresa-text-na-url-adresu-cislo , protože jsem to ale zjednodušil, tak to stejně fungovat nebude 😉

bolak

I564: myslim to tak, že když napíšeš do adresního řádku 77.75.72.3 , tak ti najede seznam, ale jak se to číslo z nějaký stránky dostane to netuším, a to bych právě tušit chtěl…

a stejně tak bych chtěl vědět, třeba tady na odpovědích, když vložíš otázku,odpověď nebo určitý diskuzní příspěvěk, tak má určité číslo, třeba tahle otázka má číslo 132298, tvoje odpověď má číslo 395798, což je vlastně pořadí, ve kterém odpověď přišla, nicméně zajímá mě, jestli se pomocí tadytoho čísla dá nějak dostat k daný otázce nebo odpovědi, kdybych chtěl třeba vědět, jaká byla otázka 99.999, tak jestli to jde nějak napsat do URL řádku místo tý klasický textový adresy, a ono by mě to skočilo na tu požadovanou stránku/otázku