Pokročilý

Da se nejak postihnout praktika neustaleho zamestnavani lidi pouze na zkusebni dobu? Popripade jak a kde?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nedá. Každý zaměstnavatel na to má právo.

Další odpovědi:

Stříbrný

Pokud ve zkušební době pracovní poměr ukončí a následně tě přijme znovu, tak nic neporušuje.

Zlatý

Nedá a je to dobře.

Je lepší mít práci na 3 měsíce, než vůbec. Tím že by se tomuto zamezilo by ubylo pracovních míst, zaměstnavatel by si přes agenturu najal cizince, kterým nevadí co 3 měsíce cestovat jinam. Je velice špatný odbyt a zaměstnavatel nemá možnost vzít lidi na stálo, poslal by tím firmu do krachu:-(((

Stříbrný

Prapodivná praktika. Pracovní vztah je smlouva mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Chápu, že musí být nějak ochráněn zaměstnavatel před neperspektivními zaměstnanci (lajdáci, zloději), ale nechápu proč u nás není trochu více chráněn zaměstnanec.
Rád chodím do kaváren a když vidím, že se obsluhující personál vymění více jak 4x za rok tak to svědčí o prevítovi podnikateli. Já přestávám do těchto podniků chodit. Jednak jsem rád, když mne obsluhuje stále stejný personál, který už ví co mám rád. A jednak nemám v úmyslu podporovat vykuky. Pěkných útulných kavárniček je víc.

Stříbrný

Nedá a není to dobře.

Není to dobře ani pto zaměstnavatele, kteří si neuvědomují,
že spokojení zaměstnanci odvádějí více a kavlitnější práce.

Pokud by to některý zaměstnavatel praktikoval opakovaně
u více zaměstnanců, dá se obrátit na inspektorát práce
(http://www.suip.cz).

Ale obávám se, že by si to zaměstnavatel obhájil
malým odbytem, nedostatečným pracovním výkonem, ...

Diskuze k otázce

Bronzový

Pepa25

Moc dotazu nerozumím. Co to znamená "neustálého"? Dokážu si představit opakované doby určité, ale tady se mluví o zkušebních dobách??

Bronzový

jirkajirka

K těm vykukum co zaměstnávají na tři měsíce bych přidal pracovní agentury co zaměstnávají ,,Dle potřeby" Kdysi mne komunisti učili že kapitalismus je vykořisťování člověka člověkem.Jak měli velkou pravdu.

Stříbrný

Agneta

suaeda >>> ty vykukové jsou ale v každé kavárničce, on je nutí ten trh, vždyť jsou stále jednou nohou v bankrotu. spíš se zajímej o to, jestli ti nedávají pančované nápoje - nebo nějak jinak zlevněné v jejich prospěch:D

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.