milablond

Da se nejak postihnout praktika neustaleho zamestnavani lidi pouze na zkusebni dobu? Popripade jak a kde?

Nejlepší odpověď
Drap

Nedá. Každý zaměstnavatel na to má právo.

Další odpovědi
setapouch

Pokud ve zkušební době pracovní poměr ukončí a následně tě přijme znovu, tak nic neporušuje.

zzzzz

Nedá a je to dobře.

Je lepší mít práci na 3 měsíce, než vůbec. Tím že by se tomuto zamezilo by ubylo pracovních míst, zaměstnavatel by si přes agenturu najal cizince, kterým nevadí co 3 měsíce cestovat jinam. Je velice špatný odbyt a zaměstnavatel nemá možnost vzít lidi na stálo, poslal by tím firmu do krachu:-(((

suaeda

Prapodivná praktika. Pracovní vztah je smlouva mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Chápu, že musí být nějak ochráněn zaměstnavatel před neperspektivními zaměstnanci (lajdáci, zloději), ale nechápu proč u nás není trochu více chráněn zaměstnanec.
Rád chodím do kaváren a když vidím, že se obsluhující personál vymění více jak 4× za rok tak to svědčí o prevítovi podnikateli. Já přestávám do těchto podniků chodit. Jednak jsem rád, když mne obsluhuje stále stejný personál, který už ví co mám rád. A jednak nemám v úmyslu podporovat vykuky. Pěkných útulných kavárniček je víc.

ivzez

Nedá a není to dobře.

Není to dobře ani pto zaměstnavatele, kteří si neuvědomují,
že spokojení zaměstnanci odvádějí více a kavlitnější práce.

Pokud by to některý zaměstnavatel praktikoval opakovaně
u více zaměstnanců, dá se obrátit na inspektorát práce
(http://www.suip.cz).

Ale obávám se, že by si to zaměstnavatel obhájil
malým odbytem, nedostatečným pracovním výkonem, …

Pepa25

Moc dotazu nerozumím. Co to znamená „neustálého“? Dokážu si představit opakované doby určité, ale tady se mluví o zkušebních dobách??

jirkajirka

K těm vykukum co zaměstnávají na tři měsíce bych přidal pracovní agentury co zaměstnávají ,,Dle potřeby" Kdysi mne komunisti učili že kapitalismus je vykořisťování člověka člověkem.Jak měli velkou pravdu.

Agneta

suaeda >>> ty vykukové jsou ale v každé kavárničce, on je nutí ten trh, vždyť jsou stále jednou nohou v bankrotu. spíš se zajímej o to, jestli ti nedávají pančované nápoje – nebo nějak jinak zlevněné v jejich prospěch:D