Avatar uživatele
milablond

Da se nejak postihnout praktika neustaleho zamestnavani lidi pouze na zkusebni dobu? Popripade jak a kde?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, ptáč před 3522 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nedá. Každý zaměstnavatel na to má právo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Pokud ve zkušební době pracovní poměr ukončí a následně tě přijme znovu, tak nic neporušuje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Nedá a je to dobře.

Je lepší mít práci na 3 měsíce, než vůbec. Tím že by se tomuto zamezilo by ubylo pracovních míst, zaměstnavatel by si přes agenturu najal cizince, kterým nevadí co 3 měsíce cestovat jinam. Je velice špatný odbyt a zaměstnavatel nemá možnost vzít lidi na stálo, poslal by tím firmu do krachu:-(((

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Prapodivná praktika. Pracovní vztah je smlouva mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Chápu, že musí být nějak ochráněn zaměstnavatel před neperspektivními zaměstnanci (lajdáci, zloději), ale nechápu proč u nás není trochu více chráněn zaměstnanec.
Rád chodím do kaváren a když vidím, že se obsluhující personál vymění více jak 4× za rok tak to svědčí o prevítovi podnikateli. Já přestávám do těchto podniků chodit. Jednak jsem rád, když mne obsluhuje stále stejný personál, který už ví co mám rád. A jednak nemám v úmyslu podporovat vykuky. Pěkných útulných kavárniček je víc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nedá a není to dobře.

Není to dobře ani pto zaměstnavatele, kteří si neuvědomují,
že spokojení zaměstnanci odvádějí více a kavlitnější práce.

Pokud by to některý zaměstnavatel praktikoval opakovaně
u více zaměstnanců, dá se obrátit na inspektorát práce
(http://www.suip.cz).

Ale obávám se, že by si to zaměstnavatel obhájil
malým odbytem, nedostatečným pracovním výkonem, …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Moc dotazu nerozumím. Co to znamená „neustálého“? Dokážu si představit opakované doby určité, ale tady se mluví o zkušebních dobách??

před 3521 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirkajirka

K těm vykukum co zaměstnávají na tři měsíce bych přidal pracovní agentury co zaměstnávají ,,Dle potřeby" Kdysi mne komunisti učili že kapitalismus je vykořisťování člověka člověkem.Jak měli velkou pravdu.

před 3522 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

suaeda >>> ty vykukové jsou ale v každé kavárničce, on je nutí ten trh, vždyť jsou stále jednou nohou v bankrotu. spíš se zajímej o to, jestli ti nedávají pančované nápoje – nebo nějak jinak zlevněné v jejich prospěch:D

před 3522 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek