franku

Dá se nějak podomácku snížit Ph vody v bazénu?

Doplňuji:
Děkuji za odpověď.Není to HCl moc agresivní?

Odpovědi
anonym

píšou tohle: pokud je bazén přikrytý, tak nechat odkrýtý dokud neklesne hodnota chloru, častěji filtrovat. Koncentrace chloru by měla klesnout do 3 dnů v závislosti na teplotě vody. Koupat se dá při koncentraci 1,5mg/litr chloru a nižší. pokud se Vám nedaří snížit pH pomocí pH MINUS, tak máte pravděpodobně vysokou alkalitu vody. Tu nejlépe snížíte kyselinou chlorovodíkovou (HCl) 31% technickou, snížíte tím s radikálně pH vody a zabráníte usazování vod.kamene. Dávkování cca 2 litry na 10m3 vody, za 3 dny změřit pH vody a popřípadě opět přidat HCl
Doplňuji:
já nevím, vůbec tomu nerozumím, tohle jsem zkopírovala, najdi si ve vyhledavači : jak snížit Ph vody v bazénu 🙂