jirka F

Dá se nějak omluvit odpolední vyučování z důvodu důležitých rehablitací ?

Mám od paní doktorky zprávu že se musím přihlásit na odpolední rehabilitace u nás v rehablitačním středisku
mají akorát do 15:00 a to je právě problém že se ve škole učíme do 14:45 a pak musím jet ještě vlakem a potom autobusem a nechci tolik zameškat nedá se nějak omluvit odpolední vyučování na delší dobu ? (např: 14 dní)

Nejlepší odpověď
annas

Ať se vaši rodiče obrátí na třídního a vyučujícího a domluví se na řešení. Informace jsou pro nás příliš obecné – nevíme, kolik hodin předmětu máte týdně, zda jen odpoledne nebo i jiný dopoledne.

Abyste byl z předmětu klasifikovaný a nemusel dělat dodatečnou zkouškou, musíte být v daném předmětu (či předmětech)
přítomný určitý počet hodin. Je uvedené ve školním řádu.

Další odpovědi
ivzez

Já bych doporučila hledat nějaký rozumný kompromis.
Rehabilitace (RHB) má někalé provozní hodiny, RHB lze absolvovat v různé dny a
v různou dobu. Zajdi si tam některý den hned po otevření a domluv si procedury tak, abys zameškal co nejméně a v různou dobu (různé předměty).

Někde rehabilitace fungují už od 7 hodin, pokud to je i u vás, mohl bys některé procedury absolvovat ráno před odjezdem do školy.
___

Stejně jako Annas připomínám klasifikaci – proto by bylo dobré snažit se nechybět v předmětech, které jsou jenom jednu hodinu jednou týdně (tam by se ti pak nemuselo podařit splnit docházku).

S třídním učitelem si domluv, jakou formu má omluvenka mít.
Já bych navrhla rozpis všech procedur, které podepíše jeden z rodičů
a RHB po skončení souhrnně (jednou) potvrdí.

______

Doplňuji:

Kam jezdíš do školy? Nebylo by schůdnější navštěvovat RHB v místě školy?
(Zdravotní pojišťovně je jedno, kterému zařízení péči proplat – jen by sis musel zjistit, jestli má zvolené zařízení smlouvu s „tvou“ pojišťovnou).

gecco

Ano – omluvit se z vyučování ze zdravotních důvodů není problém…
😉
Domluv se s třídním, jakou formu omluvenky (co předložíš) zvolit…