Avatar uživatele
jirka F

Dá se nějak omluvit odpolední vyučování z důvodu důležitých rehablitací ?

Mám od paní doktorky zprávu že se musím přihlásit na odpolední rehabilitace u nás v rehablitačním středisku
mají akorát do 15:00 a to je právě problém že se ve škole učíme do 14:45 a pak musím jet ještě vlakem a potom autobusem a nechci tolik zameškat nedá se nějak omluvit odpolední vyučování na delší dobu ? (např: 14 dní)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3149 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ať se vaši rodiče obrátí na třídního a vyučujícího a domluví se na řešení. Informace jsou pro nás příliš obecné – nevíme, kolik hodin předmětu máte týdně, zda jen odpoledne nebo i jiný dopoledne.

Abyste byl z předmětu klasifikovaný a nemusel dělat dodatečnou zkouškou, musíte být v daném předmětu (či předmětech)
přítomný určitý počet hodin. Je uvedené ve školním řádu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Já bych doporučila hledat nějaký rozumný kompromis.
Rehabilitace (RHB) má někalé provozní hodiny, RHB lze absolvovat v různé dny a
v různou dobu. Zajdi si tam některý den hned po otevření a domluv si procedury tak, abys zameškal co nejméně a v různou dobu (různé předměty).

Někde rehabilitace fungují už od 7 hodin, pokud to je i u vás, mohl bys některé procedury absolvovat ráno před odjezdem do školy.
___

Stejně jako Annas připomínám klasifikaci – proto by bylo dobré snažit se nechybět v předmětech, které jsou jenom jednu hodinu jednou týdně (tam by se ti pak nemuselo podařit splnit docházku).

S třídním učitelem si domluv, jakou formu má omluvenka mít.
Já bych navrhla rozpis všech procedur, které podepíše jeden z rodičů
a RHB po skončení souhrnně (jednou) potvrdí.

______

Doplňuji:

Kam jezdíš do školy? Nebylo by schůdnější navštěvovat RHB v místě školy?
(Zdravotní pojišťovně je jedno, kterému zařízení péči proplat – jen by sis musel zjistit, jestli má zvolené zařízení smlouvu s „tvou“ pojišťovnou).

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Ano – omluvit se z vyučování ze zdravotních důvodů není problém…
😉
Domluv se s třídním, jakou formu omluvenky (co předložíš) zvolit…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek