bolak

Dá se nějak odhadnout povaha člověka podle typu zvířete který si pořídí?

Kočka, králík, želva, gekon, rybičky, hadi, pavouci, strašilky? Jde z toho něco o člověku vydedukovat?

PS: Pěstujete někdo kaktusy?

Nejlepší odpověď
anonym

Hodně to o člověku vypovídá. Já měla odmala ráda zvířata, ale psi a koně nejvíc, ostatní zvířata více-méně teoreticky. Psy jsme chovali v rodině a tak tomu zůstalo až dodnes. Koně jsem vždycky toužila mít vlastního (po mnoha zkušenostech z různých jezdeckých oddílů ap.) , ale když jsem konečně měla podmínky ke splnění toho snu, zjistila jsem, že to není až taková zábava a že mi koně povahou extra nevyhovují, tak jsem jejich chov omezila a věnuji se jim „jinak“. O to víc mám raději osly a kozy. Často u mě přistane zvíře nějakou náhodou, mnohdy i exot (dikobraz, klokan, stepní orel atd.) postarám se, ale jen málokterou tuto zkušenost bych měla potřebu vyhledávat nebo opakovat. Dá se říct, že se ničeho neštítím, ale nemusím mít všechno. Nelíbí se mi, že zbohatlíci si pořízují proto aby vzbudili pozornost, různá exotická zvířata, ale málokdy k nim mají vztah a znalosti. Většinou mají personál, který o ně pečuje (v lepších případech) takže „majitelé“ si svých zvířátek ani moc neužijí. Pamatuji si jak u pana Macha (toho podivného- kdysi- majitele fotbalové Sparty) v rezidenci pochodoval v kleci tygr. A „velký uprchlík“ z Černošic měl ve své supervile v akvárku žraloka ( ale jeho, ani žraloka jsem neznala). Osmany Laffita na své hvězdárně má malou ZOO (šelmy, koně, pávy atd.) a nedávno mi poslal obrázek Pinkyho, nový přírustek- minikoník, který se s ním fotil v obýváku ( přičemž „obývák“ je velmi skromné vyjádření o obrovské komnatě vybavené luxusním retro nábytkem ve stylu Ludvíka XIV). Mnozí lidé, kteří si různé exoty pořizují nemají mnohdy ani elemantární znalosti o jejich chovu a držení, často si jich ani neužijí, protože na péči o ně mají perzonál ( v těch lepších případech). Ale i to o nich něco vypovídá.
Doplňuji:
Kaktus jeden mám. Hodně dlouho…kdysi jsem ho našla za dveřmi a byla u něj cedulka se srdíčkem a textem : „Když budeš hodná, vykvete!“ A stále ta potvora nic…asi je to nějaký nekvetoucí druh :((

Další odpovědi
mojitek

podle typu zvířete ne.Taky musíte vzít v úvahu,že ne všichni mají stejné podmínky na bydlení..spíš bych řekl,že se dá odhadnout typ člověka dle toho jak se ke zvířeti chová a jak moc se mu věnuje.
Doplňuji:
Barbakan : vrah vepřů

manon

Mívám často ten pocit, že ano. Nevím jestli právě povaha, ale něco to o člověku říká. Já dedukuji občas tímto způsobem – zda správně, kdoví? Taky občas mívám pocit, že se páníčkové podobají svým psům – to se taky říká a taky to má občas něco do sebe.
PS: Kaktusy nepěstuji :D
Doplňuji:
barbakan: Žravej :)

venkovan

Mám objednaného lenochoda z Amazonie – co tam teď dělají další dálnici. Takže asi ano – je to zvíře které mne bude dobře charakterizovat.
Ale u ostatních lidí by se dalo více odpozorovat jak se k danému zvířeti či rostlině chová. Tak lze poznat, zda je obětavý a ohleduplný, ale celkem zásadní (u psa se musí vědět který konec vodítka má hlavní slovo). U jiných zas je patrné, že jsou to víc snobi – pořizují si něco kvůli reprezentaci, aby byli důležití – často ale tím maskují svoji slabost, nerozhodnost apod.
kaktusy nepěstuji – mne by uschly, a to je škoda.

Sůwa

Zkušenosti ukazují, že ano. K prvnímu kocourovi jsem přišla nějakým řízením osudu a od té doby vím jistě, že jiné zvíře mi tak blízké být nemůže. S překvapením jsem pak zjistila, že i lidé mně blízcí jsou milovníci koček a naopak pejskaře moc nemusím. Vidím to podobně, jako rozdíly mezi příznici Sparty a Slávie…

MonkeyKing

Ne, je to volovina! Když si pořídím švába, tak budu odporný a když štěně, tak roztomilý?? Blbost – kdo v to může věřit!

HakitoCZ

Připadá mi to jako souzení člověka dost povrchně. Stejně, jako když nosím maskáče a zelenou bundu. Nejsem militarista. Když chodím s pleškou, nejsem ani skín, ani nácek. Maskáče jsou prostě pohodlné, neušpiní se a o roztrhání nemluvě. A holá hlava je bezúdržbová a v létě mi není horko.

Ani moje zvíře, ani můj vzhled o mě absolutně nic nevypovídá.

Funna

hmm..to nevím…ale jestli jo, tak bych prosila mou definici mojí povahy…má domáci zvířatav – korela, křeček, křečíci, pískomil, osmáci degu, kočka domácí, kolálovka šedá a rybičky…

mguaojf

Dobrá kuchařka :)

anonym

Tak schválně,odhadni mě! Mám rád vepře,kterého si pořídím každým rokem za účelem zabijačky. Jaký tedy jsem ?!

bolak

barbakan: jsi hladový

bolak

A co byste si mysleli o člověku kterej chová myši? Co se dá o něm říct?

manon

Možná má malý byt a chce si stejně pohladit kožíšek :) Nebo je to experimentující vědec. Nebo chová taky hada. Řekneš pointu?

manon

HakitoCZ, mojitek: Tady přece nejde o nějaké hotové soudy. To samé zvíře může napovídat různé věci – spíš to zvíře může napomoct k „dokreslení obrázku“. Příklad – bojové plemeno psa – jeden kudy chodí zuřivě štěká a stejného má pána, nabubřelého blbce – to samé plemeno, vychované a poslušné, co by mouše neublížilo, dokud by pán nedal povel k obraně. Pak ale bacha.

mojitek

nějak nerozumím tomu v čom se mě snažíte poopravit nebo kde jsem chyboval…A to s tím příkladem(tzv boj.psů) to je naprosto logické,přece 🙂 Mimochodem-Hitler měl fenku N.O. ,byla hodná ,vychovaná-co to vypovídá o „páníčkovi“ ?

manon

mojitek: Naopak, to já měla pocit, že vaše názory byly reakcí na můj „nevhodný“ názor, tak jsem chtěla dovysvětlit. Nic víc :) Nevím, co vypovídá Hitlerova fenka o něm a nedělala bych takový soud nikdy jen z toho, že mi někdo řekne, jaké má kdo zvíře nebo konkrétní psí plemeno. Tos mne nepochopil. Musela bych být sama účastna jejich chování, abych si začla něco myslet. (Můžu tykat? :) mně se může :) )

mojitek

ok,v poho.Tak to jsme si nějak neporozuměli.Ale nebyla to reakce na tvůj příspěvek 🙂

manon

Kaktusy mne rozesmály, protože jsem nedávno slyšela vyprávění, kdy se jedna slečna se zálibou v kaktusech dozvěděla od svého ex, že je pichlavá, jak ty její kaktusy :) Ale to z něj mluvila spíš zloba.