Questman

Dá se nějak anonymně nahlásit policii obchod, kde prodávají tabákové výrobky nezletilým?

Odpovědi
Drap

Samozřejmě že dá. Z veřejného telefonu. mailem, dopisem......
Otázkou však zůstává, jestli to bude policii zajímat.

jpau

Tak jak už tady někdo psal, tak větší smysl podle mě má ČOI. Na druhou stranu co tím získáš? Možná uděláš problém v jednom obchodě/trafice ale problém tím nevyřešíš. Děcka se seberou a budou chodit o 100 metrů vedle nebo se dohodnou s nějakým vágusem po cestě ať jim to koupí a dají mu pár kaček na pivo. To co se chystáš udělat v zásadě neřeší vůbec nic – toto se musí řešit na úrovni rodiny ne tím že pošleš ČOIku nebo PČR do nějakého obchodu 🙂.

Zbynas

Stačí vytočit 158 a PMJ to zkontroluje
Doplňuji:
Doporučuju se předem omluvit, že jim zatěžuješ linku, že pomoc nepotřebuješ, na to slyší. A pak jim vysvětltit, že chceš něco anonymně nahlásit.

NikkiHeat

Zkus to jako Fantozzi.....­.bramboru do huby, přikrýt trychtýřem a ještě převázat šálou ))))

klumprt

Policii se dá anonymně nahlásit úplně všecko. Když říkám úplně všecko, myslím tím ÚPLNĚ VŠECKO.
Lze to provést mnoha způsoby. Na stránce www.policie.cz si najdeš kontakt na útvar, který ti bude připadat jako nejlepší pro vyřízení tvého oznámení. Můžeš:

  • poslat poštou nepodepsaný dopis na adresu toho útvaru (někdo si třeba kupuje noviny, vystříhává písmenka a lepí z nich text anonymního dopisu – poměrně zábavná metoda na dlouhé osamělé večery)
  • dopis vhodit do schránky důvěry na budově policejního útvaru (těžko říct, jestli se do ní v historicky nevýznamné době někdo podívá)

Doplňuji:
(omylem jsem předčasně kliknul na „Odeslat“ – na to pozor!)

K těm dopisům: pokud máš pocit, že o tobě někdo jde, vem si na přípravu dopisu gumové rukavice. Radši troje. Na palici si dej takovou tu síťku, protože z kořínku vypadeného vlasu by mohli zjistit DNA.

  • pak se dá taky telefonovat. Buď na 158 nebo na číslo vybraného útvaru. Ovšem v zájmu anonymity si nejdřív kup mobil někde v jiném městě, než bydlíš (Stačí zastavárna). Pak si pořiď někde v trafice předplacenou SIM kartu. Tu SIMku nedávaj hned do toho mobilu! Jeď do nějakého dalšího města (čím větší město, tím líp) a tam tu simku teprv vlož do mobilu, mobil teprv zapni a volej. Jakmile skončíš hovor, mobil vypni a už ho nikdy nepoužívej a simku zrovna tak. Obojího se zbav buď v kamnech nebo v nějakém čtvrtém městě.
  • můžeš napsat e-mail nebo něco podobného. Nepoužívej e-mail, který máš od svého zaměstnavatele. Nepoužívej ani počítač v práci. Radši ani svůj domácí počítač. Nejlíp tak jít do nějaké internetové kavárny, kde nemají vnitřní kamerový systém. (A tam používat gumové rukavice.)

Zbynas

Drap: hovory se nahrávají, dispečink tam pošle minimálně hlídku. Kdyby tam nikoho neposlali, byl by to průser jak mraky.

Drap

Ale co tam budou dělat. Zeptají se jestli prodávají mladistvým , pokud řeknou že ne, tak se nic nestalo a oni nemají jediný důkaz jak prokázat opak. Lepší než policii býví v takovýchto případech oznámit na ČOI

Questman

a to jde jak?

klumprt

  1. Do takového toho pole nahoře v internetovém prohlížeči napíšeš "www.google.cz"a stiskneš Enter.
  2. Ukáže se jednoduchá stránka s jedním textovým polem uprostřed. Do toho pole napíšeš „čoi“ nebo „česká obchodní inspekce“. A stiskneš Enter.
  3. Ukáže se ti spousta odkazů. Vybereš si ten nejvěrohodnější a klikneš na něj.
  4. Pokud nabudeš přesvědčení, že jseš na opravdických stránkách ČOI vyhledáš si nějaký kontaktní formulář. Pokud zjistíš, že odkaz, na který jsi kliknul je blbost, vrať se k bodu 3)

5)Jakmile najdeš nějaký kontaktní formulář, tak ho vyplníš tím, co tě trápí a klikneš na „Odeslat“ nebo něco podobného, co tam bude.
6)Pokud nenajdeš žádný kontaktní formulář, tak určitě najdeš nějakou e-mailovou adresu nebo telefonní číslo. Většinou bývají tyto údaje schovány pod nápisem „Kontakty“, „Napište nám“ nebo něco podobného. Pokud je najdeš, napíšeš to, co tě trápí, do e-mailové zprávy (a klikneš na „odeslat“) nebo vezmeš nějaký funkční telefon a zavoláš na nalezené číslo. Možná tam bude automat. S automatem nemluv, ale řiď se jeho pokyny do té doby, než uslyšíš hlas, který má nějakou intonaci. Tomuto hlasu sděl, co tě trápí.

  1. Užívej si pocitu z dobře a včasně oznámené nekalosti.

Zbynas

Tak jsem právě zjistil, že tento přestupek je nepokutovatelný.

Přestupku do dopustí ten:
Zákon č. 200/1990 Sb. § 30 1 p): prodá, podá nebo jinak umožní užití tabákového výrobku osobě mladší 18 let … atd.

A ve druhém odstavci jsou sankce. K tomuto přestupku nejsou žádné sankce. Hustý no.

Questman

Spíš hnusný :(
Ten hajzl tam mě fakt štve, člověk jen kouká jak ty smradi odtamtud chodí s cígama v hubách a nikdo s tím nic neudělá. Ať žije zákoník…