Ella

Dá se něco udělat s otevřeným kokosovým ořechem, když zjistím, že dužina je příliš tvrdá?

Poprvé jsem koupila kokosový ořech, že znovu ochutnám jako jednou na dovolené v Itálii, jenomže dužina je příliš tvrdá a nedá se téměř ukousnout =D Dá se s tím ještě něco dělat nebo už nic?
A pro příště – dá se nějak poznat jestli je kokosový ořech zralý?
Doplňuji:
jami155 – já ho teda kvůli kokosovému mléku nekupuji, chtěla jsem dužinu a ta je tvrdá

Nejlepší odpověď
hanulka11

nech ho uschnout a pak nadrtit nebo nastrouhat,
mě tedy nechutná jíst čerstvý
ty co se prodávají určitě zralé jsou, protože zelené kokosy /nezralé / nikdy nespadnou.

Další odpovědi
anonym

Musí se s ním zatřepat,pokud šplíchá,je v něm tekutina,což je to,proč si ho kupujeme.http://www­.chovani.eu/clan­ky/zobrazit/365-Kokosovy_orech

elektrikář

Dužina jde rozstrouhat, nebo rozmixovat.Lze přidat do pečiva nebo do omáčky.

pokazdejinak

Ello, jami155 má pravdu, dokud uvnitř šplouchá mléko, tak je kokos čerstvý a dužina nebude vyschlá (a tvrdá)