Kerynka

Dá se něčím pořádně zvykvydovat dřevo třeba že na to něco vylijem? A co?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Co je „zvykvydovat“?To slovo neznám!

Pokud je to „zlikvidovat“,tak dřevo se dá jednoduše spálit,ne?

Další odpovědi
vagra

Kerynko, není zcela jednoznačně jasné, co s tím dřevem chceš udělat, když ho chceš „pořádně zvykvydovat.“
Pokud se ho chceš zbavit, pak ho dej někomu, kdo ho např. spálí v kamnech.

Drap

Žádné rozpouštědlo na dževo neni. Jedině mechanicky odstranit a spálit.

venkovan

Mám za to, že některé kyseliny a louhy v silné koncentraci dokáží dřevo narušit. kdysi jsme omylen něčím polili „ponk“ a dřevo na desce zčernalo a potom se sypalo.
Nábytek se doma nechá zlikvidovat – resoektive poškodit různou domácí chemií na bázi chloru, louhu, kyselin či alkoholu ale s tím, že likvidace je především v poškození laku. mořidla apod.
Pokud ale je potřeba se zbavit dřeva jako pařezu – v prodeji jsou na to různé přípravky které pomohou rozpad dřeva urychlit a potom nechat vyhořet. Nebo se používá hlíva ústřičná či jiné jedlé dřevokazné houby. Případně umělá hnojiva jako jsou ledky, močovina apod. Taky lze půjčit fréza na pařezy, štěpkovač na větve apod.

lexx

Anihilace srovnatelným množstvím antihmoty. Zmizí navěky, promění beze zbytku v energii.
(jinak prosím admina blogu aby uživatelům diskuze zpřístupnil záhlaví své otazky za účelem drobných korektur překlepů, děkuji)

cukrar

Kerynko, lze pořádně zlikvidovat dřevo vodou a časem. Shnije, toto myslíte? Nebo upozornit některé lidi, že tam je dřevo a sociálně slabí ho odvezou…
Nebo myslíte kořeny a pařezy?