Klára K.

Dá se naučit karate formou samoučení (a pomocí internetu) ?

Odpovědi
Hamon

Ano, je to pouze o technice. Je vcelku jedno, jestli techniku odkoukáváš od senseie v dojo nebo od někoho na Netu. Ale co budeš potřebovat, to je sparingpartner. S ním můžeš procvičovat techniku i rychlost. Při dostatečně intenzivním a dlouhém cvičení si ale vypěstuješ vlastní techniky, defacto nový styl.
Ale jakékoli samostudium je daleko náročnější (nikdo ti nepomůže, neopraví tvé chyby), takže ačkoli to možné je, těžko se dá doporučit.

anonym

Ne.
Doma můžeš už naučené procvičovat – ale na nácvik nových technik bych ´samostudium´ nedoporučoval – špatným prováděním cviků – pokud tě nebude někdo opravovat a usměrňovat, si můžeš i značně ublížit.

pusinka50

Kdysi jsem zkusila dělat karate. Odpověď je, že samoučením se nedá naučit. Nejen, že potřebuješ před každým cvičením karate rozcvičit a rozhýbat určité svaly, ale také potřebuješ protějšek, který bude na tebe reagovat.

www

Jistěže dá, ale pouze ‚nějak‘, což nemá s praktickým výcvikem odborného učitele téměř nic společného 😉

Kelt

Dá se naučit, ale jen do určité míry. Určitě nebudeš Bruce Lee. Potřebuješ zpětnou vazbu. Můžeš se naučit nějaké sestavy, ale bojovat asi ne. Když si koupíš taneční školu a budeš to napodobovat sama, taky to není ono. Potřebuješ partnera a v karate to platí stejně.