Avatar uživatele
anonym

Dá se natočit na digitální kameru film?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2808 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Film ne. Ten je založen na fotochemickém principu. Ale video se natočit dá.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tw!st

i na mobil se dá natočit film

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
xxx3

samozřejmě, ten se dá natočit na cokoli, co je schopno ukládat sekvenci nasnímaných obrázků. Takže do toho spadá i ten mobil, tablet nebo foťák.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

barbakan, otázku sta zaradili do technickej kategorie a nie do zábavy!

„Vše uvedené, včetně otázky je jen hraní se slovíčky, všechno je správně. Já jsem akorát vytušil, že je to od barbakana chyták, tak trochu bouda 🙂“ Kepler

Myslím, že takýto typ otázok pokiaľ nie je v kategorii zábava len poškodzuje meno stránky. .. Kulehy na ostatných si robte v kategorii zábava!

před 2807 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Vše uvedené, včetně otázky je jen hraní se slovíčky, všechno je správně. Já jsem akorát vytušil, že je to od barbakana chyták, tak trochu bouda 🙂

před 2808 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kepler, ano byla to ode mne bouda. Ty ostatní nemíním komentovat!

před 2808 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

hmm… to mně nutí k otázce… Magnetická páska pro digi kameru není ve vašem chápání film? 😉

před 2808 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že magnetické pásky (videokazety) využívaly staré videokamery a záznam nebyl digitální. Ty současné využívají čip.

před 2808 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Bavíme se o celuloidu?

před 2808 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

o celuloidu nebyla zmínka. Ptal ses na „film“. Celulois už tam stejně dávno není 😉. Kepler: novější (ale ne příliš nové) kamery zaznamenávají digitálně na magnetický pásek. Viz https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/DV#Magnetic_ta­pe

před 2808 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

barbakan otázku som si pozorne prečítala
Dá sa na digitálnu kameru natočiť film, podobne ako na digitálnu kameru môžte natočiť povraz a podobne. Ide o pojem, kedy na niečo natočíme niečo.

Ak by mala byť Keplerová odpoveď správna, (nie je.) otázka by mala byť: Dá se digitální kamerou natočit film?
Prečo nie je správna odpoveď? Tvrdí Film ne, ale video ano. Princíp filmu a videa je rovnaký – tj postupnosť série statických a momentových snímok v časovom slede na zázname, je to vlastne obraz „oživený“ na zobrazovacej ploche… plátno, obrazovka Rozdiel je v použití nosiča a spôsobe zobrazovania. Film sa nakrúca buď mechanicko-chemickou cestou na pevný nosič, alebo digitálnou cestou na záznamový nosič, prípadne sa tieto oba spôsoby kombinujú a ukladajú fotochemickou cestou na filmový pás, alebo softwarovo na digitálne médium.

před 2808 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Když ono slovo „film“ v originále znamená povlak/tenká vrstva apod. Proto čistě technicky „film“ odkazuje na filmový pás s fotochemickou vrstvou. Na to nejspíš naráží Kepler. Nicméně teď už je význam slova „film“ dost posunutý právě směrem k obecnému audiovizuálnímu dílu. Takže v tomto případě radši nikoho bodovat nebudu, v této žabomyší válce zůstanu kromě tohoto vyjádření stranou 😉

před 2808 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tw!st, přečti si otázku ještě jednou. 🙂

před 2808 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika