Dá se natočit na digitální kameru film?

Nejlepší odpověď
Kepler

Film ne. Ten je založen na fotochemickém principu. Ale video se natočit dá.

Další odpovědi
Tw!st

i na mobil se dá natočit film

xxx3

samozřejmě, ten se dá natočit na cokoli, co je schopno ukládat sekvenci nasnímaných obrázků. Takže do toho spadá i ten mobil, tablet nebo foťák.

led

barbakan, otázku sta zaradili do technickej kategorie a nie do zábavy!

„Vše uvedené, včetně otázky je jen hraní se slovíčky, všechno je správně. Já jsem akorát vytušil, že je to od barbakana chyták, tak trochu bouda 🙂“ Kepler

Myslím, že takýto typ otázok pokiaľ nie je v kategorii zábava len poškodzuje meno stránky. .. Kulehy na ostatných si robte v kategorii zábava!

Kepler

Vše uvedené, včetně otázky je jen hraní se slovíčky, všechno je správně. Já jsem akorát vytušil, že je to od barbakana chyták, tak trochu bouda 🙂

anonym

Kepler, ano byla to ode mne bouda. Ty ostatní nemíním komentovat!

Dochy

hmm… to mně nutí k otázce… Magnetická páska pro digi kameru není ve vašem chápání film? 😉

Kepler

Myslím, že magnetické pásky (videokazety) využívaly staré videokamery a záznam nebyl digitální. Ty současné využívají čip.

anonym

Bavíme se o celuloidu?

Dochy

o celuloidu nebyla zmínka. Ptal ses na „film“. Celulois už tam stejně dávno není 😉. Kepler: novější (ale ne příliš nové) kamery zaznamenávají digitálně na magnetický pásek. Viz https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/DV#Magnetic_ta­pe

led

barbakan otázku som si pozorne prečítala
Dá sa na digitálnu kameru natočiť film, podobne ako na digitálnu kameru môžte natočiť povraz a podobne. Ide o pojem, kedy na niečo natočíme niečo.

Ak by mala byť Keplerová odpoveď správna, (nie je.) otázka by mala byť: Dá se digitální kamerou natočit film?
Prečo nie je správna odpoveď? Tvrdí Film ne, ale video ano. Princíp filmu a videa je rovnaký – tj postupnosť série statických a momentových snímok v časovom slede na zázname, je to vlastne obraz „oživený“ na zobrazovacej ploche… plátno, obrazovka Rozdiel je v použití nosiča a spôsobe zobrazovania. Film sa nakrúca buď mechanicko-chemickou cestou na pevný nosič, alebo digitálnou cestou na záznamový nosič, prípadne sa tieto oba spôsoby kombinujú a ukladajú fotochemickou cestou na filmový pás, alebo softwarovo na digitálne médium.

Dochy

Když ono slovo „film“ v originále znamená povlak/tenká vrstva apod. Proto čistě technicky „film“ odkazuje na filmový pás s fotochemickou vrstvou. Na to nejspíš naráží Kepler. Nicméně teď už je význam slova „film“ dost posunutý právě směrem k obecnému audiovizuálnímu dílu. Takže v tomto případě radši nikoho bodovat nebudu, v této žabomyší válce zůstanu kromě tohoto vyjádření stranou 😉

anonym

Tw!st, přečti si otázku ještě jednou. 🙂