Dá se napadnout závěť?

Pokud někdo sepíše závěť při plném vědomí u notáře a ten ji potvrdí, je potom ta závěť napadnutelná? Nebo mají ostatní „smůlu“?

Odpovědi
standa

Teoreticky je napadnutelné téměř vše (vždy byste totiž měl(a) mít právo se odvolat…) ale v tomto případě mají všichni ostatní nejspíše opravdu „smůlu“, protože takovéto rozhodnutí nelze obecně revidovat, ledaže byste chtěli poukazovat na případnou nesvéprávnost pisatele závěti nebo nějaký „nátlak“, který by na pisatele mohl být činěn ap.