Avatar uživatele
vojtan7

Dá se namontovat Grafická karta od Nvidie na motherboard s procesorem AMD ?

Chtěl bych si koupit novou Graf. Kartu a nejsem si jist zda by zde nemohl vzniknout problem co se týče procesoru … předem díky za odpoved ?)
Doplňuji:
Jde mi o to že od AMD jsem pro svuj motherboard nenašel ( od Nvidie byla výkonější) … šlo mi spíše o to abych si nekoupil něco co by mi tam následně nefungovalo .....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3934 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tw!st

Ničemu to vadit nebude, dokonce i Mac Pro prodávají s procesory od intelu a grafiky od ATI. Jo a Bedy… AMD víc vydrží jo ? tak to si slyšel kde prosímtě ? Intel má ohodně lepší konstrukci a vůbec celé provedení než AMD, AMD ti nacpe třeba 8 jáder do procesoru a ani tak to nemá takový výkon jako i7 z Ivy bridge.
Doplňuji:
Jo a ještě si zkontroluj jestli ti tu grafiku utáhne i zdroj, aby si neměl třeba nízko watový zdroj a koupíš si novou grafiku a pak nás tu budeš proklínat že jsme ti poradili blbě že ti každý 2 minuty naskakuje Blue death :)

Upravil/a: Tw!st

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
huxa

Nemohl. Můžeš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bedy

Ano, dá se namontovat, nebývává problém co tak vím, ikdyž osobně lepší zkušenosti mám s grafikami od AMD, resp.ATI.
I procesory bych řekl, že od AMD víc vydrží.
Doplňuji:
To jsem neslyšel, to jsou moje zkušenosti. To je možná právě ten rozdíl – já se řídím svými zkušenostmi a ne tím, co se kde v diskuzích píše.

Upravil/a: Bedy

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Nevím, proč Bedy nakousl „výdrž“ procesoru u otázky o vhodnosti grafické karty, pravdu ale nemáte ani jeden – AMD vydrží stejně jako intel, je jedno, jestli má ten nebo onen lepší výkon přepočtený na jádro, lepší návrh nebo jemnější litografický proces či menší nebo větší TDP – nikdy jsem nikde nenarazil na téma, proč procesory AMD odcházejí dříve než intely! Protože žádný takový problém neexistuje!

před 3934 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bedy

To jsem malinko odbočil, protože s ATInama mám lepší zkušenosti, jak s nVidiemi. Ono to je opravdu asi individuální, neříkám, že Intely jsou šmejdi nebo že rpd vydrží, to zas ne. 🙂

před 3934 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet