vojtan7

Dá se namontovat Grafická karta od Nvidie na motherboard s procesorem AMD ?

Chtěl bych si koupit novou Graf. Kartu a nejsem si jist zda by zde nemohl vzniknout problem co se týče procesoru … předem díky za odpoved ?)
Doplňuji:
Jde mi o to že od AMD jsem pro svuj motherboard nenašel ( od Nvidie byla výkonější) … šlo mi spíše o to abych si nekoupil něco co by mi tam následně nefungovalo .....

Nejlepší odpověď
Tw!st

Ničemu to vadit nebude, dokonce i Mac Pro prodávají s procesory od intelu a grafiky od ATI. Jo a Bedy… AMD víc vydrží jo ? tak to si slyšel kde prosímtě ? Intel má ohodně lepší konstrukci a vůbec celé provedení než AMD, AMD ti nacpe třeba 8 jáder do procesoru a ani tak to nemá takový výkon jako i7 z Ivy bridge.
Doplňuji:
Jo a ještě si zkontroluj jestli ti tu grafiku utáhne i zdroj, aby si neměl třeba nízko watový zdroj a koupíš si novou grafiku a pak nás tu budeš proklínat že jsme ti poradili blbě že ti každý 2 minuty naskakuje Blue death :)

Další odpovědi
huxa

Nemohl. Můžeš.

Bedy

Ano, dá se namontovat, nebývává problém co tak vím, ikdyž osobně lepší zkušenosti mám s grafikami od AMD, resp.ATI.
I procesory bych řekl, že od AMD víc vydrží.
Doplňuji:
To jsem neslyšel, to jsou moje zkušenosti. To je možná právě ten rozdíl – já se řídím svými zkušenostmi a ne tím, co se kde v diskuzích píše.

cochee

Nevím, proč Bedy nakousl „výdrž“ procesoru u otázky o vhodnosti grafické karty, pravdu ale nemáte ani jeden – AMD vydrží stejně jako intel, je jedno, jestli má ten nebo onen lepší výkon přepočtený na jádro, lepší návrh nebo jemnější litografický proces či menší nebo větší TDP – nikdy jsem nikde nenarazil na téma, proč procesory AMD odcházejí dříve než intely! Protože žádný takový problém neexistuje!

Bedy

To jsem malinko odbočil, protože s ATInama mám lepší zkušenosti, jak s nVidiemi. Ono to je opravdu asi individuální, neříkám, že Intely jsou šmejdi nebo že rpd vydrží, to zas ne. 🙂