Da se na internetu psat verejne?Jestli ano jakym zpusobem?Nebo se musim omezit na blog atd:?Dekuji

Psat cokoliv.
Doplňuji:
Dekuji-ale v diskusich,atd;to mi nevyhovuje,myslim tim neco jako do novin.Diky

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Choďte na diskuzní servery, piště na Facebook, Twitter.

Další odpovědi
Terryle

Občas některé online deníky mají akce, že přijímají fotky a stručné zprávy od čtenářů a vybrané zveřejňují. Hlavně když se děje něco na velkým území, co by redakce měla problémy pokrýt – třeba povodně, sněhová kalamita, fandění při finále MS a podobně. Tak to chce si vystihnout situaci a ozvat se jim s dobrým postřehem / dobrou fotkou. Obecně fotky mají větší šanci projít.
Psát vyloženě do novin vlastní články… to je asi docela dlouhá cesta. Napadá mě snad jedině blog na iDnes.cz nebo na iHned.cz, kde jsou odkazy na články hned na titulce zpravodajství, takže vás logicky čte a komentuje hodně lidí. Rozhodně to má k serióznějšímu veřejnýmu psaní blíž, než blogýsky na blog.cz…
Doplňuji:
Zapomněla jsem: to čtenářské zpravodajství mívá hlavně Aktuálně.cz (je čistě online, nemůže využívat materiály z tištěný verze, takže jich obecně nemá tolik a jedna redakce nestíhá pokrýt všecko).
No a snad všecky online noviny přijímají tipy na zajímavý články – o regionálních problémech apod. Když se jim téma zalíbí, sice si ho zpracujou sami, ale třeba aspoň uvedou vaše jméno a názor. I to je aspoň malej krůček, jak začít :o)

led

Pokiaľ to nie je šifrované, všetko je verejné, netešte sa. Aj e-maily sa ukladajú na serveroch a správca má k nim prístup.
Ale ak myslíte verejne verejné, založte si blog.
PS.
a prosím pošlite mi potom adresu vášho blogu.
Veď som predsa zvedavá 🙂

anonym

blogy ( blogger.com ) , twitter, publikovani na zdi facebooku, google buzz, fakta můžete publikovat na wikipedii nebo pod svým jménem na knol.google.com … atd… pokud usilujete o to psat primo do konkretnich novin, mnoha internetova periodika casto hledaji externi spolupracovniky, zkuste jim poslat sve ukazkove clanky treba o vase sluzby budou mit zajem a muzete publikovat u nich.

Terryle

Koukám, že zrovna iDnes teďka má akci pro zpravodaje z lidu – sice to není žádný důstojný téma, ale nějak se začít musí :o)
http://praha.id­nes.cz/obleva-odkryla-v-ulicich-tuny-psich-vykalu-pejskari-na-snehu-neuklizeli-1oe-/praha-zpravy.asp?c=A110111_­125250_praha-zpravy_sfo
a obecně je víc info tady:
http://zpravy­.idnes.cz/oci­ma-ctenaru.asp

anonym

Dekuji Terryle za ochotu.

Terryle

není vůbec zač :o)