Danii

Dá se na Aliexpressu platit i jinak než přes kartu?

Dá se na Aliexpressu platit i jinak než přes kartu? Popřípadě jak to udělat třeba na dobírku? Ne to přes kartu nebezpečné?

Nejlepší odpověď
chachar1922

Když se to tak vezme, tak dneska nejsou žádné platební operace bezpečné.
Ale z Ali objednávám neustále a žádný problém jsem s tím neměla.
A platba tam funguje vždy předem a nejde to na dobírku.

Další odpovědi
cochee

Podporované platební metody jsou plat. karty VISA/MC, Western Union, QIWI (elektronická peněženka pro Rusko a okolí), WebMoney (jako QIWI, ale pouze pro Rusko), Boleto (el. peněž. pro Brazílii) a bankovní převod. NENÍ podporován PayPal. Platba kartou asi jako jediná je bez dalších poplatků (nevím, jak je to u těch cizích el. peněženek), navíc WU a bank. převod nejsou dostupné pro malé platby. Dobírka není dostupná. AE funguje způsobem jako PayPal v tom smyslu, že údaje o platební kartě se k samotnému prodejci nedostanou, zná je pouze přímo AE.

emavrina443

Ja nakupuju na https://aliex­press.com Zboží pěkné, doručení rychlé, ceny nízké, vrácení v pohodě.

Danii

A není třeba možné že by si z karty vzaly víc než by měly? Prostě nechápu proč tam pořebují i číslo karty.

cochee

A jak by se platba identifikovala, kdyby přišla z karty bez čísla? Copak lze někde platit kartou bez toho, aby si inkasující strana vzala číslo karty? (I při sejmutí údajů karty prostřednictvím čipu, mag. proužku nebo bezkontaktním způsobem je součástí transakce číslo karty.)

chachar1922

Ne opravdu se to neděje. Nevím o nikom kdo by se s tímhle setkal. Kupující je pod tzv. ochranou a peníze jdou nejdříve Ali a Ali to pak odešle prodejci.