Klára K.

Dá se lidská paměť přirovnat ke Gigabitům?

Nejlepší odpověď
Awe

U nás ve firmě má každý standartní velikost 1 TB.Najdou se jedinci co mají menší paměť,ale to není až tak podstatné.Hlavní je operační paměť RAM a tu má většina malou nebo žádnou,při domluvě s kolegy jim občas naskočí spořič a je nutné udělat prudký restart sytému. 50% zaměstnanců co mají zastaralé procesory někdy doslova zamrznou.Bohužel v dnešní době se musí dávat i důraz na grafickou a zvukovou kartu,tyhle dvě karty nemá vedení, protože nevidí a neslyší co se ve firmě děje.Nejraději bych celé vedení vyměnil za schopnější stroje ale majitel firmy si myslí že zataralé operační systémy jsou spolehlivé.Převážne vedoucí nemá spolehlivé chlazení tak se často přehřívá

PS:Jak vidíš vše jde přirovnat ke všemu

Další odpovědi
led

Je to podobné, akoby ste chceli prirovnávať kilometer k milimetru. Dá sa to a rozdiel v dĺžke je hneď viditeľný. 1GB je v tomto prípade asi ako 1mm voči 1km.
Ľudskú pamäť si predstavte ako sklad plný filmových záznamov. Každá udalosť sa vám ukladá do tohto skladu. Niekedy je v tom chaos, pretože skladník občas popletie informácie a uloží film do iného regálu, dočasného (krátkodobej – pracovnej pamäte RAM), kde po skončení svojej potreby podlieha skaze. Tak sa stane, že občas niečo zabudnete, aj keď nechcete. Tak ako z jednej tehličky dom nepostavíte, potrebujete ich potrebné množstvo, tak i ľudská pamäť – je sklad, z ktorého potom mozog čerpá potrebné znalosti a skúsenost z rôzneho množstva (GB, TG) dát, niekedy aj bez zjavnej súvislosti a poskladá si z nich požadovanú informáciu.
Ľudský mozog disponuje omnoho väčšou dátovou kapacitou, než ste napísali. Práve preto pri súčasnej technológii počítač nemôže nahradiť ľudský mozog. Ale na druhej strane je pravda, že väčšina ľudí (včetne mňa) ju nevyužíva ani na 50% (to ešte lichotím)

lukas.zmizik

podle mě né,

a když někdo tvrdí, že to spočítal, tak jsou to jenom takové relativní výpočty pro srandu,..

když si představím jedem megabajt dat, tak to může být buď textový soubor, který může sám o sobě mět v sobě hodně textu, anebo to může být nesmyslný program napsaný nezkušeným programátorem a hodnota tohoto jednoho megabajtu je nulová. nebo to může být obrázek malý bez komprese anebo velký s kompresí.

a z toho vyplývá, že mě absolutně nenapadá jediné kritérium, podle jakého bych vyjádřil paměť lidského mozku v gigabajtech…

mosoj

Přirovnat snad ano, ale takovou kapacitu má možná brabenec!

http://pandatron­.cz/?686&lidsky_mo­zek_ma_vykon_38_pe­taflops_a_pamet_3_581_tb

led

Awe,
pekné i keď dosť podceňujúce prirovnanie. Kútikom úst som sa pousmiala.
Ľudský mozog disponuje omnoho väčšou kapacitou, než ste napísali. Práve preto pri súčasnej technológii počítač nemôže nahradiť ľudský mozog. Ale na druhej strane je pravda, že väčšina ľudí (včetne mňa) ju nevyužíva ani na 50% (to ešte lichotím)