dankokat

dá se kočka naučit tak aby se nebála vody?

a jestli ano jak?

Nejlepší odpověď
beer

Podle mých zkušeností ano.
Lze jednoduše využít hravosti kotěte tak, aby v rámci zápalu pro hru jaksi mimochodem vstupovalo do mělké vody a později i do hlubší. Třeba si s ním hraješ i v koupelně, skáče do suché vany a ven..pak stačí předem dát do vany trošku vody a zahájit hru – zakrátko si zvykne, ale většinou si toho ani nevšimne. Naprosto běžně leze za mnou můj kocour do napuštěné vany ))
Jsou ale kočky, které se vody vůbec nebojí a dokonce tam lezou rády! A to nemám na mysli kočku rybářskou (druh, lovící ryby). Zkrátka, záleží na zvířeti a chovateli, který může zvíře naučit leccos..
Chovatelská zkušenost

Další odpovědi
www

Většina ano, ale již od mládí a nenásilně.
Ostatní bylo již dostatečně řečeno.

Zdroj: Zkušenost

Funna

kočky se obvykle vodě vyhýbají…samozřejmě jsou i takové, co jim voda nevadí…ale je jich málo…je to prostě jen o konkrétní kočce…možná to zkusit když je malé kotě ji zvyknout na vodu..ale např. kdybych se tu naši snažila dostat do vody, tak to odnesu četnými škrábanci a stejně ji tam nedostanu…a to je to jinak mazel…

anonym

Jako holka jsem to zkoušela také u naší kočky zvládnout. Bohužel, úplně neúspěšně. Po pár pokusech už stačilo, když jenom zaslechla někde téct vodu a prchala jako s větrem o závod. Přitom bylo nutné ji důkladně vykoupat, protože se někde zmazala od motorového oleje.