dvvidekb

Dá se k SONY xperia J nějak připojot nfc?

Mám J a moc by mě zajmalo jessli se dá ďo telefonu přidělat nfc, nebo jinak..

Odpovědi
anonym

NFC je čip ( http://allanmcda­niel.files.wor­dpress.com/2011/06­/nxp-nfc-chip.jpg ) jako je např. bluetooth či wi-fi. Tzn že nelze připojit.

Dochy

I564: NFC není jen čip. NFC je norma pro komunkaci. Primárně je určena pro identifikační čipy,, mám pocit, že RFID je pod NFC, ale NFC samo umí víc a podporují ji i některé telefony. NFC je i používaná i v bezkontaktních platebních kartách a díky zabudovanému NFC je možné platit na platebních terminálech mobilem. (tedy zatím několika málo typy). Pokud telefon NFC nepodporuje, pak nevím o možnosti jak tuto schopnost přidat. K jakému účelu by to mělo být?