štamgast

Dá se ještě sehnat burčák?

Hm, mně furt všichni říkají, že teď už burčák neseženu, že už jsou jenom mladá vína.

Nejlepší odpověď
annas

U nás ve vinotéce nabízejí jen červený burčák, litr za Kč 60.
Včera jsem šla kolem obchodu, všimla jsem si venku tabule s upozorněním.

Ale někde jsem slyšela, že se může prodávat až do 30. listopadu.

Další odpovědi
ReHu

Viděla jsem ho ve městě v chlazeném boxu ještě v pondělí 🙂

To je potvrzení, že ne všemu a každému se dá věřit 🙂

lexx

no a ne ? u nás v Kauflandu tedy mimo prodejnu na boku v chodbě nebo na dálnici u odpočívadla babka prodává

Emefej

Burčák ještě někde seženeš. Mladá vína budou až 11. listopadu.

Klaproth

V úterý jsem jel přes Chrámce u Mostu a před místním vinařstvím ceduli s nabídkou burčáku ještě měli.

Lamalam

Mladá vína budou až na Martina.

ratava

„Moji“ vinaři už „doburčili“. Doposud nesebrané hrozny si už nechávaji na přívlastky, vrcholí přípravy na Martina. Poslední burčák (vč. „ala“ burčák z HU hroznů) jsem měla zhruba 10 dní zpátky- hrozny už nebyly z vlastních vinic, vesměs je všichni kupovali od pěstitelů, kteří si burčákem vydělají vše, co chtěli… Jinak jak píší ostatní- burčák se smí prodávat do konce listopadu. Jen je- právě díky mladým vínům- ho celkem nemožné sehnat. Přeci jen- vinařů, kteří by se soustředili jen na burčák moc není. A mají-li se rozhodnout mezi cenou zhruba 40.-/ litr (zhruba průměr burčák) a mnohem více za víno, je volba většinou jasná…

anonym

Annas,co je také UOZORNĚNÍ?
Zase děláš chyby jako velká češtinářka,je to čím dál tím horší,oprav si to!