Weroniq

dá se imunita nějak „změřit“?

imunitu chápu jako obranyschopnost organismu, ale není vidět, nejde nějak ověřit nebo změřit? co si všechno pod imunitou lze představit? poslední roky jsem často nemocná, takže asi imunitu nějak narušenou mám a nevím, co bych s tím měla dělat.. myslím si, že žiju docela zdravě a nevím, jestli se dá věřit aspoň některým doplňkům stravy, které slibují posílení imunity :/

Nejlepší odpověď
Pájo

Imunitu představují nejen buňky imunitního systému (pohlcující ve tkáních patogeny, tvořící protilátky), jedná se i o celkovou kondici… seriózně se měřit, dle mého názoru, nedá… ale dá se trénovat a posilovat sportem, otužováním, rozmanitou-přitom vyváženou stravou.

Sypete-li peníze do Actimelu, podléháte iluzi navozené reklamou… žádná duhová ochranná bublina není a ani kolem vašich dětí nikdy nebude ;) Jedná se maximálně o bublinu mediální.
Zadáním pro tuto kampaň původně bylo: „Jak prodat 0,5litru mléka za 100,–Kč“.

Porovnejte s běžným kefírem a dejte si ten, v rodinném rozpočtu tak ušetříte nemalý peníz.

Další odpovědi
Alesh

Nemůžu si pomoct, ale co se imunity týče, tak mi přijde, že je to momentálně velký marketingový tahák. Neustále reklamy na nějaké nesmysly typu Actimel (více viz odkaz) na posílení imunity. A teď po příchodu sychravého počasí se to teprv vyrojí. Přitom nejlepší je zdravý selský rozum a dodržování známých zásad:

  1. pravidelně sportovat – pořádně se vypotit při pohybu, příp. sauna. To je spojeno i s otužováním, které je též prospěšné.
  2. kvalitně se stravovat – žádný nesmysly, něco si o tom zjistit, materiálů je dnes celá řada, hodně kvalitního ovoce a zeleniny
  3. zdravý životní styl – eliminace stresu, zdravé životní prostředí – výlety do přírody, na venkov, ideálně tam bydlet.

Zdroj: http://skramli­kova.wordpres­s.com/2011/01­/19/dejte-actimelu-sbohem/

mosoj

Imunita se laboratotně vyhodnocuje podle hodnot imunoglobulinů. IGg, IGm,IGa atd, atd.
Imunita se dá stimulovat vhodnými léky ( rybomunyl atd.). Některými bylinnými přípravky Echinacea atd. či wobenzymem.
Se stimulací imunity si není radno zahrávat a lékaři k ní přistupují pouze při určitých hodnotách imunoglobulinů a neradi.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­til%C3%A1tka#T­.C5.99.C3.ADdy_i­munoglobulin.C5­.AF

hanulka11

Jsou lidé že mají imunitu vrozenou a nebo pak získanou ale to je na dlouhé psaní .
Dá to to najít také na webu. Ale zajdi za svým doktorem a promluv si o tom , jistě ti poradí

já ti něco povím, žádný přípravky z lékárny neužívám , žádný actimely nepiju,NEMARODÍM

tak čím to asi je ??????

láďa1

Také bych potřeboval"změřit" imunitu,ale snad to jde rozborem krve kde najdou kolik je protilátek a kolik ostatních látek potřebných pro zdraví člověka.

venkovan

Co s imunitou dělat – jedině k lékaři specialistovi. Třeba zjistí, že to chce jen trochu víc klidu v práci, v osobním životě apod.
Ty volně prodejné preparáty je jen tahák na peníze

Pepina7897

Dobrý den, imunita je opravdu velmi komplexní téma. Některé testy můžou zjistit hladiny důležitých imunitních buněk či protilátek, které nám poskytují informaci o celkovém stavu obranyschopnosti našeho organismu. Nicméně je třeba vždycky se o svou imunitu starat, a to přes životní styl a stravovací návyky až po psychický stav. Pokud se často cítíte nachlazená nebo trpíte častějšími infekcemi, tak zkuste vyzkoušet Senza Lipozomální vitamín C.

Ema Rychlá

My imunitu měříme každou chřipkovou sezónu. Nejlepším měřákem je podle nás to, jestli chytnete rýmu a za jak dlouho se z ní dostanete. Třeba na takové posílení imunity (což by vás mohlo zajímat) u nás doma slouží molekulární vodík, který je nejsilnějším antioxidantem bez vedlejších účinků. Abyste si ho ale doma vyrobili, budete potřebovat https://www.vo­dikove-lahve.cz vodíkové lahve.

GabulkaA

Ahojky, měla bych dotaz… Kapsle hlívy ústřičné od houbicky.eu. Kupuje někdo? Užíváte je? Zkušenosti? Budu ráda za info. Díky moc.

Lurenka

Ahojky, ten shop houbicky.eu znám a jsem s jejich produkty moc spokojená. Hlívu jsem nezkoušela, ale mám zkušenosti s outkovkou a ta mi pomohla moc :)

Sabulak

Hele, hlívu určitě zkus. Je na imunitu. Teď na podzim a na zimu ideální.

Honzin8

Ahoj, jojo, kupuju je na imunitu a super. Užívám je a cítím se fakt bezvadně. Ty tu hlívu chceš brát na co?

Pajka.111

Jestli můžu poradit, tak výborné je na imunitu kozí kolostrum (zn.Betula). S dcerkou ho bereme od loňského září a díky bohu jsme zatím ani jedna neonemocněla, takže v užívání pokračujeme dál, protože pořád něco řádí.