zjentek

dá se „bulík“ použít jako nadávka?

nedávno se tady kdosi ptal na vtipný nadávky a mně přijde hodně ftipnej právě bulík, i když jej nikdo nezmínil. A i když nevím, co vlastně bulík je, stejně mě bulík přijde nejvtipnější ..dá se teda bulíkem krutě urazit? ;q?
Veselé Velikonoce ;)

Nejlepší odpověď
annas

Co znamená slovo bulík se dovíte z odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-co-znamenaji-slova-bulik-bulici-bulet

Bulík, tedy původně vůl, přeneseně a expresívně hlupák.
Takže dá se použít i jako nadávka.

„Volové, staří i ti mladí zvaní bulíci, jsou takoví pomalí a tak netečně se koukají svýma, jak se také říká buličíma očima, že spojení volů s nedostatkem inteligence není zase až tak nepochopitelné.“

http://www.roz­hlas.cz/regina/slo­va/_zprava/76564

Obecně – expresívně – stojí tu jako b. hloupě; nedovede se vhodně chovat, mluvit;
Příklad je ze SSJC

Další odpovědi
dědapetr

Bulík je nadávka je to mladý vůl.

redy

To čumím sem netušila že bulík je malej vůl.A nejspíš to neví ani moje kámoška.Protože svejmu klukovi říká – když něco vyleje – nebo zakopne – ty seš ale bulík viď? 😁

gecco

Třeba Sandra Bullock (Bulík) by mohla povídat…
😉

Drap

Bulík se nazývali mladí býčci.

anonym

Že ty nám věšíš bulíky na nos?!

marci1

Přiznám se, že by mě ani nenapadlo, že bulíkem urazím. Řeknu to třeba někomu, kdo je trošku „nešikovný“, něco trochu splete ap. Ale vždy mi bulík připadal něco jako hezkého, roztomilého, co toho druhého potěší. 🙂

bolak

marci1: proč bys nemohla bulíkem urazit? si představ co taková „špindíra“, kterou běžně matky nazývají své neumyté potomky.. jen si to slovo rozlož, co to vlastně znamená 🙂

Pepa25

Samozřejmě je to nadávka, ale taková decentní. Dokládá to i 48 nositelů příjmení Bulík v ČR 😉

Zdroj: http://www.kdej­sme.cz/prijme­ni/Bul%C3%ADk/hus­tota/

gecco

Marci – bulík je chovaný na maso – a to – zcela jistě, potěší…
😉

anonym

Jen je škoda, že nemá bůůůůček! 😁