Danča84

Dá se bílá čokoláda obarvit potravinářskou barvou?

Potřebuji na zdobení dortu růžovou barvu čokolády, mohu bílou čokoládu obarvit barvivem? Rozmíchala bych ho v tuku a vmíchala do rozpuštěné čokolády, ale bojím se aby se mi poleva nesrazila, nebo nebyla strakatá! Máte s tím někdo zkušenosti? Také se nabízí řešení v podobě cukrové polevy kterou lze barvit lépe, ale tu kvůli dalšímu dekorování dortu použít nemohu. Potřebuji prostě čokoládu, a růžovou. Děkuji předem za odpověď.

Nejlepší odpověď
hanulka11

dej pár kapek rumu a štipec barvy- opravdu štipec a pak vmíchej do čokolády
Doplňuji:
pokud bys sypala barvu do čokolády ,nebylo by to jednolité

Další odpovědi
Damiana

Já to nikdy nezkoušela, ale mrkni do diskuzí na toto téma. Evidentně to není tak jednoduché, jak se to zdá…
http://www.to­precepty.cz/df_fo­rum.php?forum=2117

http://www.emi­mino.cz/disku­se/bila-cokolada-57492/

hanulka11

Dančo ,neboj se a dej vědět jak jsi dopadla- barvou opravdu šetři – hodně barví

Danča84

Jojo, děkuji Hanulko:-) Hodím fotku někam na net a dám Ti sem odkaz:-) Vím že barva hodně barví, stačí opravdu špetička. S cukrovou polevou, litým těstem (třeba na zeleno-červenou mramorovou bábovku:-D), i marcipánem, krémy… zkušenosti mám, barvená čokoláda je ale můj první pokus. Vždycky jsem prášek rozmíchala na lžičce v pár kapkách vody. Do čokolády se ale přidat vodu bojím, několikrát se mi z ní stala hmota podobná nutelle, třeba jen po přidání másla místo omegy – přitom jsou recepty i s máslem… Proto jsem psala tenhle dotaz, mám jen jeden pokus načisto…:-)

Damiana

Vodu určitě nepřidávej! Taky se mi „povedla“ plastelína:-( přeji ti úspěch:-)

Danča84

Děkuji za přání:-) Tady http://danca84­.rajce.idnes.cz/dor­ty/#k5vro1vty­.jpg posílám odkaz na fotku výsledku – srdíčka jsou malovaná tou obarvenou čokoládou, zbytek kalhotek z bílé čokolády, ostatní krémové:-)