Hakunamatata

Dá se bezová limonáda udělat bez cukru?

Ve všech receptech je zhruba kilo cukru na litr vody, z čehož se mi dělá zle už jen při té představě.

Nejlepší odpověď
Drap

Kilo cukru na litr vody nebude limonáda ale sirup. Ale ani limonáda nepůjde udělat zcela bez cukru, cukr je tam důležitý z důvodů kvašení. Ve většině těchto receptůr lze nahradit cukr medem.

Další odpovědi
iceT

http://www.me­nudomu.cz/bezo­ve-kvety/
sirup nebo limonáda?Dle odkazu na sirup postačí cukru i dolní mez 750g

limonáda

4 litry vody
500 g cukru
1 citron
4 velké polorozvité květy černého bezu

Postup:

Vodu svaříme s cukrem a po vychladnutí necháme nalijeme do velké sklenice od okurek. Pečlivě omytý citron nakrájíme na kolečka a přidáme do nálevu. Květy černého bezu dobře opereme a vložíme do sklenice. Láhev uzavřeme celofánem, převážeme a necháme týden stát v teplejší místnosti. Potom perlivou domácí bezovou limonádu přecedíme, naplníme do lahví, zazátkujeme a uložíme na dva týdny do chladného sklepa.

registronic

Co nahradit cukr stévií?

Marast

Pokud se vyžíváš v poměrně dost hořkých chutích, cukr tam nedávej. ;)

elektrikář

V původním receptu na kremrole a indiánky bývala šlehaná smetana. Bílky se začaly používat jako náhražka za šlehačku až za války.