redhead

Dá se arabština učit doma? Pomocí učebnic, CD, … Připadá mi docela složitá.

Nejlepší odpověď
anonym

Můj názor na učení jazyků je, že lépe se učí v jazykových školách. Jak je to ale s možnostmi právě u arabštiny, to netuším.
Samozřejmě, že učit se doma, jde. Chybí tu ale prvek poslechu – Vy nemáte možnost slyšet člověka, který tento jazyk ovládá a není tu nikdo, kdo by Vaši výslovnost opravil. Poslech CD není dokonalý právě proto, že Vám neposkytne potřebnou komunikaci.
U všeho je nejtěžší začátek. Když se „překopete“ přes prvních pár lekcí, budete mít to nejhorší za sebou.

Další odpovědi
Drap

Je to jistě velmi obtížné, ale někteří jedinci to zvládnou. Záleží také na tom jaké má daný člověk předpoklady a na jeho píli a délce studia.

Reuef

pockejte si 5–10 let a rodilych mluvci tu bude plna republika