blato

Dá sa piť voda z odvlhčovača vzduchu?

Zaujímalo by ma či je voda z elektrického, kompresorového odvlhčovača vzduchu zdravotne škodlivá, alebo ju je možné vypiť. V návode sa to nikde nepíše.

Nejlepší odpověď
www

Sice nevím jak zařízení funguje, ale raději bych to nezkoušel. Bere to sice vlhkost ze vzduchu, ale přesto 😉

Další odpovědi
anonym

Tak to zkus a dej vědět!

DDarent

Pitná bude, ale zdravá ne!!!

mosoj

Ne ! Pokud neberu v úvahu možnost bakteriálního znečištění, tak tato voda je na úrovni destilované vody. Pokud nebude bakteriálně znečištěná tak se ji klidně občas napijte, ale trvalé používání ne.

venkovan

S ohledem na fakt, že ve vysoušeči se sráží vhkost obsažená ve vzduchu, ve kterém mohou být spory plísní, bakterie, viry a další breberky, za další, že nikdo prakticky tato zařízení nečistí, nedezinfikuje, tak se dá říci, že voda se pít dá, ale bude zdravotně závadná. V době kdy Evropou a světem se řítí nebezpečná epidemie bych raději se věnoval zásadám základní hygieny než s s pokusy pít několik hodin otevřenou vodu. .

dudu

Fuj čuně., jo kdyby se tam hromadilo něco od alkoholu, pak by to snad za pokus stálo.