bestak

Cyrano z Bergeracu v ND?

Berte tohle ještě jako takovou reakci na http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/na-jake-predstaveni-do-nd-rodicum-koupit-lisky

Našel jsem nějaká volná místa v první řadě na představení Cyrano z Bergeracu. Myslíte si, že je dobrý nápad koupit rodičům na to lístky? Rodiče jsou, co se týká ve směru kultury, takoví trošku barbaři, takže jsem volil něco „nenáročného“, či jak to říct…

Nejlepší odpověď
hanulka11

To by se jim snad líbilo. Vezměte si i jen pocit, že jdou do ND to už stojí za to. Herecké obsazení bude dobré , věřte ,že to bude skvělý kulturní zážitek.Zvlášť jsetli tam hraje Langmaier.

Další odpovědi
atriplex

Osobně první řadu nedoporučuji. Pro samé detaily neuvidí celek. V ND doporučuji přízemí od 5. řády dál. Klidně i ta poslední 13. stojí zato.

Cyrano rozhodně není „nenáročný“. Je to veršovaný příběh s poněkud archaickou češtinou. Každopádně je to klasika, která má úspěch a už se v ND hraje hodně dlouho.

Do divadel i do ND chodím často (100× za rok), takže vím o čem mluvím 🙂

A k minulému odkazu ohledně Prodané nevěsty a její ceně. Na operu klidně můžete jít na 2.balkon, který je mnohme levnější než přízemí a přitom dobře uvidíte i skvěle uslyšíte. Pokud se do ND vydáte na odpolední představení (na cokoliv), tak jsou ceny mnohem nižší.