Cyklovač předního stěrače

Co je to cyklovač předního stěrače?Stírají mi stěrače i bez toho aniž bych je zapnula...
Doplňuji:
Stěrače mi stírají bez zapnutí ale i bez toho aniž by pršelo nebo sněžilo.Nejde to nijak vypnout....stírají třeba i hodinu v kuse...co udělat abych nemusela k mechanikovi?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Cyklovač stěrače je přístroj, který po zapnutí upravuje počet setření okna v závislosti na množství vody dopadající na sklo. Pokud prší hodně je dobré nastavit častější setření, pokud prší málo stačí třeba jedno setření za minutu.

Některá novější a modernější auta jsou vybavena senzory, které jsou citlivé na vodu. V momentu kdy voda dopadne na okno a senzor to zaregistruje, začnou stěrače stírat bez toho aniž by jste je zapnula. Tak se nelekněte. :)
Doplňuji:
Cyklovač stěrače je přístroj, který po zapnutí upravuje počet setření okna v závislosti na množství vody dopadající na sklo. Pokud prší hodně je dobré nastavit častější setření, pokud prší málo stačí třeba jedno setření za minutu.

Některá novější a modernější auta jsou vybavena senzory, které jsou citlivé na vodu. V momentu kdy voda dopadne na okno a senzor to zaregistruje, začnou stěrače stírat bez toho aniž by jste je zapnula. Tak se nelekněte. :)

Doplněno:
Stěrače se zapínají i vypínají páčkou pod volantem vpravo. Jelikož tato páčka má více poloh, může se stát, že jste ji nenastavila do nulové polohy. Pokud jste přesvědčena, že páčka je v nulové poloze a stěrače přesto stírají, doporučuji navštívit automechanika. Další možnost je stěrače vyřadit úplně z provozu vyjmutím příslušné pojistky, ale to v závislosti na bezpečnosti silničního provozu nedoporučuji.

Další odpovědi:

Stříbrný

cyklovač-je od slova cyklus,který může být různě dlouhý,či krátký:
jelikož mezi jednotlivými polohami cyklovače jsou malé mezery může se vám klidně stát,že jste o polohu výše a v tom je ten problém,tím chci říci a mně se to taky občas stane,že cyklovač nedám do nulové polohy.
Doplňuji:
zajímalo by mne co na té odpovědi je špatně?

Tak to je závada v elektroinstalaci a s tím se musí k mechanikovi, ale co nejdříve jestliže stěrače běhají na sucho tak poškrábou sklo a brzo se ošoupou gumičky.
Cyklovač stěrače se používá když jenom mlží nebo poprchává, aby stěrače neběhaly zbytečně.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.