mathew.hasis

Jak náročné je studium na Dopravní fakultě ČVUT v oboru letecký provoz? Na co se připravit? Jde o perspektivní o­bor?

Zdravíčko, chci se zeptat nejlépe studentů nebo bývalých absolventů. Jak je náročné studium na této fakultě, studovali byste zde znovu? Proč ne? Na co se začít připravovat pokud jsem z gymnázia? Jak je to s uplatněním po škole? Děkuji

Odpovědi
Shaohao

Náročné je, ale nic nezvladatelného (ten kdo je zdatný anální turistik to má ještě jednodušší).

Znovu bych nestudoval, nevím jestli to už nezměnili, nicméně prvák, druhák nestuduješ letecký provoz, ale nějaký podivný mix všeho možného, kde převažují jiné typy doprav (zejména kolejová) než letecká. Takže obrovská nuda, hromada matematiky a dokonce fyziky (laborky s dost podivnou paní, která vyžaduje připravenost na měření a pokud nepřesvědčích rovnou odcházíš a nahrazuješ). Obor si následně vybíráš s tím, že mají přednost ti co mají lepší prospěch, takže se musíš snažit, aby na tebe vůbec zbylo místo v tom oboru o který se zajímáš…

Pokud budeš studovat v Praze, tak to má ještě další bombu a to sice celkem 3 budovy, každá v jiné části města a o přestávkách místo přípravy jezdíš mhdéčkem.

Pro gymnazistu pro tebe můžou být horší věci jako, statika, dynamika, pružnost pevnost a podobné, kde mají výhodu lidi z průmyslovek. Dá se to doučit, ale nesmíš to podcenit u zkoušek bývájí o hodně náročnější věci na řešení.

Osobně jsem po 3 letech studií zjistil, že skoro nic neumím a nevim co budu dělat. Nakonec pracuji úplně v jiném oboru. Určitě tě neodrazuju, ale pokud tě zajímá letectví, tak to fd cvut žádná sláva není.