bolak

Cvičky vymysleli Francouzi? Nebo proč tam maj tu vlaječku?

http://www.jar­milky.cz/img/bi­le-jarmilky.jpg

Jaký zas falzifikát, dyť všechny jarmilky co mi vyjel google maj uprostřed bílou > https://www.go­ogle.cz/search?q=jar­milky&es_sm=122­&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0CAcQ_AUoAWoV­ChMIkb3u8fTOx­wIVBiRyCh3qWwbJ&b­iw=1745&bih=828 , a českou hymnu znám dobře „kde mám domov..jsem bezdomovec?..“ nebo taknějak, to bys mi křivdil!

Nejlepší odpověď
Muffz

„Původně byly navrženy a vyrobeny pro Československou Spartakiádu 1965. Jejich výroba začala na Slovensku již o rok dříve“

Barvy jsou trikolora, ne vlajka Francie.

Další odpovědi
štamgast

To není nikoho vlajka, ale trikolora.

johana 56

Nesmrtelné jarmilky aneb návrat legendy
Některé věci jsou prostě nesmrtelné. Pamatujete si ještě na cvičební úbor, který měli před více jak 20 lety všechny dívky i chlapci při hodinách tělocviku? Jeho součástí byly bílé cvičky, jinak tzv. jarmilky. Po nástupu sportovních značek se z tělocvičen vytratily, ale jak vidno, ne na dlouho. Baťa se rozhodl tento fenomén oživit, protože cvičky a Baťa k sobě neodmyslitelně patří už od začátku 20. století, jen měly tenkrát trochu jinou podobu.

http://www.ba­ta.cz/aktuali­ta/nesmrtelne-jarmilky-aneb-navrat-legendy

Emefej

Kdo je vymyslel nevím, ale je na nich francouzská trikolora (bílá uprostřed). Na české trikoloře je uprostřed modrá. Se Spartakiádou asi nesouvisí, v podobných se cvičilo i na sokolských Sletech dávno před Spartakiádou.

briketka10

Opravdu to je fr.tricolora ne, česká a palečků, které
jsem udělila za nesprávné odpovědi těch moc lituji ☹

http://eshop.pe­lisport.cz/si­tes/default/fi­les/imagecache/pro­duct_full/zbo­zi/2012/12/01fran­cie-vlajka.jpg

Doplňuji :

Omlouvám se beru zpět co jsem napsala
arygnoc má samozřejmě a doslova pravdu !!

cochee

Vlaječka či trikolora… Na bolakově odkazu je skutečně neoriginál jarmila, přesněji novodobý „remake.“ Originální jarmily jsou na odkazu arygnoce, opravdu je vidět jiné pořadí barev (fotka se po kliknutí zvětší), navíc na odkazu bolaka mi ta modrá připadá spíš černá… To nic nemění na tom, že já osobně mám v hlavě trošku jiný tvar jarmil, nedovedu popsat, co „tomu chybí.“ Ani arygnocovy jarmilky mi nesedí s mým obrázkem v hlavě. Já jsem nosil ale jarmily v 70. letech, je možné, že se tvar od původních spartakiádních změnil. Ale to nic. Dáme do pořádku tu trikoloru. Česká se od francouzské liší pořadím barev. Francouzská má barvy ve stejném pořadí, jaké je na fr. vlajce. Naše, původně slovanská, trikolora má modrou barvu ne vprostřed, jako na CS/CZ vlajce, ale na kraji a na opačném kraji je barva bílá, trikolora se pak nosí podobně jako vlajka: bílá nahoře nebo vlevo z pohledu diváka. Toto řazení barev odpovídá vlajce Protektorátu Čechy a Morava. Takže na arygnocově odkazu jsou na jarmilách české trikolory, na bolakově – podle barvy. Skutečně připomínají jemenskou vlajku 🙂 edit: říkám-li české, myslím tím samozřejmě automaticky i československé, kde je třeba.

Alesh

To vypadá spíš na Jemen. 🙂

arygnoc

tak.
a jediná správna odpoveď s odkazom na originálne jarmilky s originálnou trikolórou bola zmazaná.

ako hovoríme na morave: polibte mi prdel.

😉

briketka10

bolaku

A kdybys hledal líp, tak například tady na tomto
obr. sbazar mají tu červenou barvu zrovna uprostřed : http://img.sba­zar.cz/big/2015­05/1507/da/55559ff9da8cc­44f918b0100.jpg

arygnoc

@bolak:

v najmenšom som nemal a nemám v úmysle niekomu krivdiť, natož bolakovi.
ak si si tak vysvetlil všeobecne mienenú poznámku, mrzí ma to, v nejakom ďalšom príspevku to vynahradím.

😉

setapouch

arygnoc: umíš vůbec napsat příspěvek, aniž by ses snažil někoho urazit a ze sebe přitom udělal hlupáka?

arygnoc

setapouch, ty blbečku (aby si na mňa mohol podať trestné oznámenie), a toto je čo? → http://co-to-je.sk/images/jar­milky.jpg

😉

bolaku:
špatne hľadáš. ;-DD

setapouch

Hlupákem jsi ne proto, co odpovídáš, každý má právo na názor, ale jakým způsobem se snažíš urážet všechny okolo.

arygnoc

za kritiku sa urazí iba hlupák.

😉

ps:
o hlúpom úradníkovi ani nehovorím – ten sa urazí aj za ostatných hlupákov.

setapouch

Už jsi do diskusí doplnil důkazy svých nesmyslných tvrzení, jak jsem tě žádal? Připomínám, že když jsi požádal o důkaz mých tvrzení ty, já jsem tak vždycky učinil.

arygnoc

odteraz ťa oslovujem blbečku (setapoucha), pretože jednoznačne nie že nerozumieš písanému textu, dokonca nerozoznáš ani obrázky.

maj, sa, blbečku.
už si si dal čokoládu?

😉

setapouch

Už jsi do diskusí doplnil důkazy svých nesmyslných tvrzení, jak jsem tě žádal? Připomínám, že když jsi požádal o důkaz mých tvrzení ty, já jsem tak vždycky učinil.

bolak

teda vy bez sebe nemůžete vydržet koukám :))

tom a džery dou…