NellyP

Cvičení po antibiotikách

Dobrý den chtěla bych se zeptat -proč se nemá po antibiotikách cvičit? děkuji

Odpovědi
anonym

No – není to zcela striktní, ale

  • antibiotika jsou nasazována proti zánětu, který znamená pro organismus zátěž
  • zátěž znamenají i samotná antibiotika (likvidují např. střevní floru)
  • cvičení je další zátěží

Takže cvičit můžeš, ale méně,než obvykle. A pokud běžně cvičíš jen nahodile (např. jen v tělocviku), je lépe cvičení po dobu léčení vynechat zcela.

Krepy

Organizmus je pořád oslaben a není vhodné ho více namáhat. Antibiotika navíc nemají POUZE pozitivní vliv.

marci1

Váš organismus – i když vy už to necítíte – se vyrovnává s následkem léčené infekce, navíc byl zatížen antibiotickou terapií. Příliš včasná fyzická zátěž by Váš stav mohla opět zhoršit a následná léčba by byla o to delší.

karfigol

Při antibiotikách vůbec a po vysazení to chce aspoň týden klid, je to kvůli tomu, že je organismus vysílený a je potřeba mu dát chvíli, aby se po nemoci a po antibiotikách vzpamatoval. Pak se může zahájit opět i posilování, třeba podle http://fitsvet.cz/ tam je hodně zajímavých rad a tipů