Miroslavst

Cukr a jiné přísady snižují chuť kávy. Kolik sladíte a co všechno přidáváte do černé kávy?

Kdysi jsem sladil 3 i více kostek a bylo mi řečeno, že pokud přestanu sladit, příjdu na chuť kávě. Dnes nesladím vůbec a dotyčný měl pravdu.
Sladíte? Popř. přidáváte do kávy cosi dalšího (smetanu, rum,…)?

Nejlepší odpověď
Terryle

Není kafe jako kafe. Když je fakt kvalitní a čerstvý, je škoda ho něčím kazit. Ale klasickýmu instantu nebo delší dobu otevřenýmu mletýmu nějakej přídavek jen prospěje. Osobně si přidávám od smetany nebo mléčné pěny přes normální věci jako cukr, karamel, kakao nebo koření až po úlety jako jahodovej sirup.

Další odpovědi
flodur

Piji zásadně rozpustnou,půl kávové lžičky cukru a jinak už nic.Smetanu nikdy.

quentos

černý kafe nepiju :{)> piju instantní s opravdu pouze symbolickou kapkou mléka, právě pro zachování chuti.

mojitek

To je pouze vymysl ktery nema opodstatneni.Spe­cializuju se na kávu,a troska cukru kterou pridate do kvalitni kavy ji chutove jen prospeje.
Ale samozrejme nic se nema prehanet,vic cukru prebije opravdovou chut a mlekem,smetanou nebo necim jinym taktez.Jinak troska toho cukru nemuze zamaskovat -ochudit aroma ci chut.
To je jako kdyby nekdo tvrdil,ze vhodne osolenim masa ztraci maso na chuti…
Doplňuji:
ReHu : a odkud je ta arabica?Teda nemyslim tim obchod :o)

ReHu

Záleží na kávě. I mléku.
Myslím, že trocha mléka kávu zjemní.
Piju 100% arabicu a přidávám Tatra neslazené mléko 4% tuku. A již nesladím.
V případě jiné kávy a „obyč.“ mléka často trochu přislazuji.
Takže – jak kdy 🙂.
Mimochodem – nechcete někdo ochutnat tu mou kávičku 🙂. Klidně pošlu. Protože jsem docela mlsná a mě moc chutná 🙂.

Chandler

Když nesladím, tak ta káva ztrácí chuť. Mě káva moc nechutná, ale s cukrem to je jiná káva.

aramah

Pouze a jenom bez cukru.Někdy šlehačku.

iceT

Instantni kavu,do ni pridam susenou smetanu,jinak nic.Kdyz dojde smetana,tak trochu trtinoveho cukru,je to lepsi,nez bily rafinovany cukr.