bolak

Čtyřkolo na lidský pohon

Kdybych si sestrojil vozítko pro 4 osoby na lidský pohon – tedy klasické šlapání jako na kole, akorát by tam byly těžší převody, kdyby v něm bylo přítomno vícero osob, dokázal by takový quadrocykl jet v plném osazení třeba 75 km/hod, když jeden člověk na kole zvládá utáhnout své tělo a přitom jet po rovince stálou 30ti-kilometrovou rychlostí?

Nejlepší odpověď
briketka10

proč by ne, když do toho šlápnou :)
http://i.idnes­.cz/11/071/sph/SO­U3c3299_Z_143355_3508732­.jpg

Další odpovědi
honza19hk

jde to,akorát kolo by muselo být dostatečně tuhé a tím i těžké.Ale zase když to rozjedou tak to třeba těch 75 pojede. V Praze existuje 5tikolo a než přetrhli řetěz tak to jelo celkem slušně.

Emefej

Lance Armstrong by to rozjel sám.

arygnoc

prevody prevody prevody – na tých záleží.
a na tom, ako si jazdci máknu, aby ich utiahli.

ivzez

Promiňte, zajímalo by mne,
proč místo pod otázkou
odpovídáte v diskuzi…

honza19hk

Odpověd jako odpověď.