annas

Čtyřicátníci a starší – bylo to opravdu tak?

Dostala jsem mail. Je dlouhý, takže cituji jen část

..Nebyl žadny fejsbuček, počitače, internet. V televizi byly dva kanaly a v tych tekla enem žumpa. Našli zme kamoše venku aji bez mobila. Byli v lesiku, v bunkru, nebo na hřišťu. Padali zme do potoka, padali zme ze stromu, z klepača, lamali si hnaty, robili zme si modřiny, sypali zme si pisek do vlasu aji do oči.
Byl to naš problem. Kdo si doma stěžoval, dostal ještě přidane.

Mliko se pilo od kravy, kobzole se kradly jezeďakum a pekly a žraly se zelene, šťovik chutnal dokonale a třešně zme kradli susedovi anebo v aleji v Martinově. Okolo byl komunystycky socializmus, a přesto zme byli svobodni.

Žadne hlupe předpisy nas nesvazovaly. Bylo nam jedno, jake zakřiveni maju banany, bo stejně byly akorat parkrat za rok.

Gulaš a koprovka byly nejlepši ze včerejška. Z buřtu při opekani vykapaval poctivy praseči tuk a přestože zme to
žrali černe připalene, bylo nam fajně a neměli zme pocit,
že žereme polyvinylchloridovy bazmek.

Tak si řikam, jak je k…a možne, že vlastně ještě žijem?

Jak zme to mohli bez předpisu EuroSajuzu přežit?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Je to pravda, nic se neřešilo, jsem tu a zdravá a kdyby děti dnes jedli to co my tenkrát ,tak nevím.......Dnes je kažý alergický a má exémy a myslím,že to dřív nebylo. Je fakt že tropické ovoce jsem znali spíš jen z obrázů, ale nechybělo nám to . Prostě to doma nebylo, došli jsme si k silnici na jablka , hrušky tím jsme se nacpali a pohodička. Brambory pečené rovnou na poli to byla pochoutka ,zrovna jsem si na ně v neděli vzpomněla. A že jsme měli umazané ruce to nikdo neřešil, koupali jsme se jednou týdně v sobotu. Prostě to byla taková doba. Dnes se žije líp ,ale spoustu zákazů to kazí. Mě se to moc nelíbí.Děti neznají ta dobrodružství co jsme my zažili při výpravách -třeba za lupem na pole/jahody,o­kurky…Moc bych jim to přála zažít.
Doplňuji:
A když jsem chodila s bandaskou pro mlíko každý den pro 3litry ,tak sem ho po cestě vždycky skoro vypila a musel jsem znova. A to bylo pane tučný měla jsem smetanu kolem pusy.My jsme mívali jen chleba , rohlíky to už byl svátek.

Další odpovědi
lerak14

jeto přesně-jen bych dodal že tenkrát jsme nemohli a přece se jezdilo teď můžeme ale nejedem-BO nato nemáme!

vagra

Ano,souhlasím s autorem e-mailu.
Ty zkušenosti máme snad všichni dříve narození.
Dnes,když vyprávím svým vnoučatům,jak to všechno bylo,nevěří.
Dobrá otázka.Jak jsme to všechno mohli přežít,viďte?

ten který je

Já si myslím že my obyvatelé ČR přežijeme vše.Tedy alespon doufám.:-)

flodur

Bylo to do puntíku tak.I ty obyčejný rohlíky byly stokrát lepší.

pusso

Je to tak.Jsem rád,že to někdo nepsal.Trošku jsem si zavspomínal.A když už někdo měl na ramení tranzistorák,nebo kazeťák.tak byl frajer a všichni s ním kamarádili.

cukrar

přežili jsme to, páč už to neděláme.
Prodlužuje se délka věku, proč?