Michal

Čtu si pohádky je mi hodně let,jsem dětinský?

To že si čtu pohádky snad neznamená,že si nutně musím připadat jako dětina.

Nejlepší odpověď
Retko

Jasne, ze ne. Hlavne, ze te to bavi :)

A byl jsem az treti :) No to vis. ve dve rano…

Další odpovědi
afro.minerva

Rozhodně ne. Pohádky jsou moc krásné příběhy, kde není neustále jenom samý sex, krev, vraždy, výbuchy, střelba a poletující auta vzduchem. Jde tam o symboliku a otázku dobra a zla. Otázka dobra a zla v dnešní době splývá v jeden celek. Člověk neví, co je vlastně co. Kdekdo se tváří, že je dobré to, co je vlastně špatné a tak. V pohádkách bývá všechno v pořádku. Dobro je bílé a zlo černé. Sama se taky ráda na pohádku podívám nebo si ji čas od času přečtu. Kdyby každý člověk občas četl nějakou tu pohádku, tak by byl možná svět o malinko lepším místem. Nejste dětina. Je to lepší, než porno časopisy.

Nuk nuk

Naopak, pohádky v sobě skrývají obrovské množství moudrosti. Možná Vás překvapí, že drtivá většina pohádek nebyla původně vymyšlená pro děti, byly to pověsti, balady, ponaučení, která si mezi sebou vyprávěli starci a dospělí lidé. Dětem se přizpůsobily až později.

alibaba

Pohádky jsou super: A velmi moudré. Takže je dobré se k nim vracet!

HerbiG

nejsi :)

panenka

nejsi dětinský zřejmě se rád vracíš k létum kdy jsi je rád četl zalíbilo se ti to a tak to čteš i ted.na tom není nic divnýho ani špatnýho

fortin

Čtení je důležitá věc. Čtenář se v příběhu, je jedno jak to nazvu, účastní. Vytváří nové situace, nové možnosti v těchto situacích. Ve čtení se rozšiřuje obzor vědění a povědomí člověka. Jinde to dnes nejde získat. Jestli máš čas a schopnost začíst se, tož ti závidím. Četl jsem Strážce meče, jednou. Je to dlouho a moc mě to nedalo. Ale když jsem viděl pohádku o Elfích nebo poslouchal syntetickou hudbu od Sante, vzpomněl jsem si. Mluvená literatura do empé trojky se dá stáhnout ze stránek českého rozhlasu.

Ale já jsem odpovídal dřív, když jde o zajímavou otázku, přemýšlím proto mě to trvá déle než odpověď odešlu. Retko odpouštím Ti to. A nekuř.

Zdroj: http://www.nbk­.cz/preklad_bi­ble/anz_mp3_128